موج
کدخبر : ۳۹۳۸۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393854

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل از رسیدن میزان ابتلای کرونا دلتا در استان به قله پیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در جلسه قرارگاه سردار سلیمانی گفت: با تلاش دستگاه های مختلف در ستاد استانی کرونا و همکاری مردم میزان قرنطینه ها از ۱۴ هزار به ۱۲ هزار رسیده و با استمرار رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم سیر نزولی شیوع کرونای دلتا آغاز می شود.

وی افزود: با مشارکت قرارگاه سردار سلیمانی ، رزمایش بسیار خوبی در کلیه شهرستان ها با هدف کمک های معیشتی ، رهگیری و قرنطینه  برگزار شده و در مناطقی که  افراد دارای تست مثبت هستند به سمت درمان هدایت شده اند.

استاندار اردبیل با اشاره  به گزارش مدیر شبکه بهداشت  از آخرین وضعیت درمان و واکسیناسیون در استان اظهار کرد: بر اساس این گزارش به قله پیک رسیده ایم  و با رعایت فاصله گذاری، ماسک و دورهمی سیر نزولی را  داشته باشیم.

بهنام جو بیان کرد: بستری ها باید کاهش یاید تا مردم زندگی عادی خود را داشته باشند.

وی با بیان اینکه افراد مبتلا کم کم کاهش می یابد،  تصریح کرد: افراد مبتلای قرنطینه در منازل با هیچ کسی ارتباط برقرار نکنند و تا زمان بهبودی کامل ، باعث انتشار نشوند.

استاندار اردبیل گفت: مادران باردار  از جمله گروه های پرخطری هستند که باید با  واکسیناسیون از ایمنی بالا برخوردار شوند.

بهنام جو بیان کرد: در واکسیناسیون افراد بالای ۷۰  سال ، درصد معدل استان از متوسط کشوری بالاتر  است.

با بیان اینکه باید تعداد بستری ها در استان به زیر ۱۰۰ نفر برسد گفت: تعداد بستری ها بالا است و باید اهالی استان از برگزاری دورهمی پرهیز کرده و فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها