موج
کدخبر : ۳۹۳۸۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393841

یعقوب گویلیان خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان از برگزاری مراسم روزجهانی جهانگردی در 8 مهرماه در شهر هورامان تخت با همکاری انجمن‌ها و تشکل‌ها و معتمدین خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، یعقوب گویلیان در دیدار با فرماندار شهرستان سروآباد، اظهار کرد: بیشتر روستاهای شهرستان سروآباد توان و ظرفیت تبدیل شدن به روستای هدف گردشگری در سطح کشور را با توجه به فرهنگ غنی، معماری پلکانی، طبیعت زیبا و... را دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان افزود: ثبت جهانی هورامان رویدادی مسرت بخش و دستاورد بزرگی بود که نیاز است با همکاری و همدلی فرماندار و مسئولین سروآباد در راستای حفظ و حراست از این دستاورد برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

وی  عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای توسعه منطقه هورامان در سه حوزه میراث فرهنگی، صنعت گردشگری و صنایع دستی و هنرهای سنتی است.

یوسف باشی فرماندار سروآباد هم با تقدیر از تلاش‌ها و اقدامات موثر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان در جریان ثبت جهانی هورامان گفت: برای معرفی بهتر منطقه هورامان در سطح ملی و بین المللی اعتبار ویژه ای به این منظور اختصاص خواهیم داد.

فرماندار شهرستان سروآباد اظهار داشت: این فرمانداری آماده همکاری کامل برای برگزاری مراسم روز جهانی جهانگردی در شهر هورامان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها