موج
کدخبر : ۳۹۰۱۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390179

مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی کردستان با یادآوری ظرفیت‌های خوب کردستان در زمینه گردشگری، صنایع دستی و تاریخی و میراث فرهنگی، از رسانه‌ها خواست تا این ظرفیت‌ها را معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، یعقوب گویلیان شامگاه یکشنبه در مراسم روز خبرنگار که در کاخ موزه خسروآباد سنندج برگزار شد، اظهار کرد: خبرنگاران نقش مهمی در هر جامعه دارند.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته اطلاع‌رسانی به سبک امروز نبود و شاید اطلاع‌رسانی در مورد یک مسئله ماه‌ها زمان می‌برد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی مردم در راستای مقابله با ویروس کرونا، گفت: نقش رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف بسیار سرنوشت‌ساز و تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: نقش رسانه‌ها در ایجاد بسترهای لازم برای رونق گردشگری و سوق دادن افکار مردم برای انتخاب یک نقطه به عنوان مقصد گردشگری بسیار اهمیت دارد.

گویلیان تصریح کرد: کردستان استانی با ظرفیت‌های بالای گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی است اما آنگونه که باید و شاید این ظرفیت‌ها معرفی نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه میراث فرهنگی در طول 10 ماهه گذشته سعی کردیم با توجه به تجربه و سابقه 19 ساله خدمت در میراث فرهنگی توجه به ظرفیت‌های مهم را در راس امور قرار دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان اظهار کرد: افتتاح کاخ‌موزه در عمارت خسروآباد و چندین عمارت دیگر در سایر اماکن تاریخی اقدام ارزشمندی بود که در این راستا انجام شد.

وی اضافه کرد: رفع مشکل کولبری با استفاده از ظرفیت گردشگری از دیگر نکاتی است که مورد توجه اداره‌کل میراث فرهنگی کردستان قرار گرفته است.

گویلیان در ادامه از ثبت ملی روستای دیوزناو از توابع شهرستان سروآباد در حوزه ارغوان‌بافی، روستای کاکو سفلی از توابع شهرستان دهگلان به عنوان روستای ملی گلیم‌بافی و همچنین شهر آرمرده بانه به عنوان شهر ملی مرخزبافی "شالبافی" و یا "نساجی سنتی" خبر داد.

وی در ادامه تاکید کرد: برای معرفی بیشتر این مناطق ملی در استان نیاز به تلاش رسانه‌ها دارد.

گویلیان همچنین ثبت جهانی منظر فرهنگی منطقه اورمان را یکی دیگر از افتخارات بخش میراث فرهنگی و گردشگری در کردستان خواند و گفت: این افتخار بزرگ شاید تکرار نشدنی باشد که باید به بهترین شیوه از این ظرفیت بهره بگیریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`