موج
کدخبر : ۳۹۱۳۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391345

به گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

طبق گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان، افزایش باد‌ در دریای عمان و تنگه هرمز، باعث متلاطم شدن این مناطق می‌شود بنابراین لازم است شناور‌های سبک از تردد خودداری و تردد سایر شناور‌ها با احتیاط صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنابر اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان، با تاثیر فعالیت سامانه فصلی در استان و افزایش باد‌های جنوب شرقی در دریای عمان و تنگه هرمز، دریا در این مناطق متلاطم می‌شود، لذا توصیه می شود شناور‌های سبک از تردد دریایی خودداری کنند و تردد سایر شناور‌ها با احتیاط صورت پذیرد.

گفتنی است؛ در ساعات بعد از ظهر و امشب در ارتفاعات استان، به ویژه در نواحی شرقی و شمالی رشد ابر، وقوع رگبار باران و رعد و برق، تندباد لحظه‌ای و گرد و غبار محتمل است.

به گزارش موج؛ از روز دوشنبه نیز با تقویت سامانه فصلی، علاوه بر رگبار باران و رعد و برق، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی هرمزگان توصیه کرد تمهیدات لازم صورت پذیرد، مردم از قرارگیری در مجاورت مسیل‌ها و رودخانه‌ها و همچنین از صعود به ارتفاعات و چرای دام در مناطق مرتفع خودداری کنند.

طبق پیش بینی وضعیت جوی و دریایی هرمزگان، از امروز ضمن افزایش رطوبت نسبی هوا، کاهش دمای بیشینه بین ۱ تا ۳ درجه سلسیوس پیش بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها