موج
کدخبر : ۳۸۸۳۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-388322

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان گفت: حوزه هنری در ارتقاء زیر ساخت‌های فرهنگی کردستان پیشگام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهرام نصراللهی‌زاده پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از بخش‌های مختلف پردیس سینمایی بهمن سنندج، توجه حوزه هنری به لزوم افزایش زیر ساخت های فرهنگی وهنری در استان را بسیار ارزشمند دانست و اظهار کرد:یکی از نشانه‌های بسیار مهم توسعه یافتگی وجود سالن‌های سینمایی است که این مهم با تلاش و همت حوزه هنری در شهرهای مختلف استان در حال انجام است.

وی ضمن تأکید بر ضرورت پیوست فرهنگی در اجرای پروژه‌های عمرانی تصریح کرد: فرهنگ زیربنای توسعه است و سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگ می‌تواند در تمامی زمینه‌ها پیشرفت را به همراه داشته باشد.

وی تصریح کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی، نهادینه کردن ارزش‌ها، بالا بردن سطح فرهنگ عمومی، افزایش شور ونشاط اجتماعی ، امید آفرینی و ... حاصل توجه به فرهنگ و هنر در استان خواهد بود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: از اقدامات خوبی که در چند سال اخیر در استان صورت گرفته است، ساخت سالن‌های سینمایی در استان است که با تلاش حوزه هنری پیگیری و با حمایت‌های صورت گرفته استانی در سنندج، بیجار و سقز شاهد به ثمر نشستن آن هستیم.

وی اضافه کرد: افزایش 9 سالن سینمایی به صورت همزمان با بیش از 700 صندلی یکی از رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری استان و کشور است که نشان از عزم و توجه جدی دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارتقای شاخص‌های فرهنگی در استان هنر وفرهنگ کردستان است.

نصراللهی‌زاده گفت: پردیس سینمایی بهمن سنندج از سال 90 تا کنون به عنوان مرکز فرهنگ وهنر استان با بخش های مختلف آن مشغول به فعالیت بوده و امروز با ارتقای این پردیس به یک مجموعه عظیم سینمایی و فرهنگی با 7 سالن مجهزو کاربری های مختلف سینمای کودک، آمفی تئاتر، استودیو صدا و دوبله مجهز و حرفه ای، سینمای روباز، کتابخانه تخصصی هنری، گالری و کافی شاپ بسیاری از نیازمندی های استان را مرتفع و امکانی ارزشمند برای استفاده عموم مردم و جامعه نخبگان و هنرمندان استان را فراهم کرده است.

وی برلزوم بروزرسانی بخش‌های قدیمی پردیس سینمایی بهمن سنندج تأکید کرد و افزود: تلاش خواهیم کرد تا اعتبار لازم در خصوص تعویض صندلی و دیگر موارد مورد نیاز این مجموعه را تأمین شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها