موج
کدخبر : ۳۸۷۰۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387082

محمدحسن درخشان:

مدیر ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: در حال حاضر نتیجه آزمایش افزون بر ۳۵ درصد از مراجعه کنندگان مثبت است و این میزان از آغاز موج پنجم کرونا و شیوع دلتای هندی در حال افزایش است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدحسن درخشان مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: افزایش ۷۰ درصدی میزان مراجعات مردم به مراکز منتخب کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه.

محمدحسن درخشان در ادامه این خبر تصریح کرد: هم اکنون ۴۱ مرکز خدمات جامع سلامت ویژه کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه سرپایی و برای افراد با علائم مشکوک به کرونا در خراسان رضوی دایر است.

مدیر توسعه شبکه سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این موضوع ادامه داد: در حال حاضر نتیجه آزمایش افزون بر ۳۵ درصد از مراجعه کنندگان به مراکز منتخب دانشگاه علوم پزشکی مشهد مثبت می شود و این میزان از ابتدای آغاز  موج پنجم کرونا و شیوع دلتای هندی در حال افزایش است.

وی خاطرنشان کرد: شدت هر موج جدید بیش از ۱۰ برابر موج‌های قبلی بوده است، این روزها نگرانی شدیدی بابت کنار گذاشتن ماسک، عدم رعایت فاصله اجتماعی و بی‌توجهی نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی داریم.

درخشان همچنین گفت: نتایج هر عادی‌انگاری، بین ۷ تا ۱۴ روز بعد در افزایش مراجعات به مراکز درمانی و میزان ابتلای شهروندان به کووید ۱۹ قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: متأسفانه سطح سنی مبتلایان به ویروس کرونا در موج‌های چهارم و پنجم کاهش یافته و در ۲ موج اخیر به‌خصوص در موج پنجم، افزایش چند برابری درگیری‌ها و شدت سرایت‌ها را به‌خصوص در موارد خانوادگی داشته ایم، زیرا قالب درگیری و سرایت ویروس دلتا به‌صورت خانوادگی بوده است.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در موج پنجم کرونا تمامی سنین به‌ویژه کودکان و نوجوانان درگیر می شوند، ضمن اینکه افزایش میزان ابتلای جوانان، میانسالان و کهنسالان به کووید ۱۹ را هم شاهد بوده ایم.

درخشان اظهار کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی ، به ویژه استفاده از ماسک،  فاصله اجتماعی و پرهیز از اجتمالات و دورهمی ها اکنون بیش از هر زمانی ضروری است.

در ادامه این خبر روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز اعلام کرد: ۱۷۵ بیمار کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۴ روز شنبه - دیروز - جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۶ هزار و ۹۶۶ نفر رسید.

شایان ذکر است که، در این مدت ۱۵ هزار و ۱۳۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۲۵ نفر از آنها بستری شدند و اکنون مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به سه میلیون و ۵۰۱ هزار و ۷۹ نفر رسیده و شمار جان باختگان این بیماری نیز به ۸۶ هزار و ۹۶۶ نفر رسیده است.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها