موج
کدخبر : ۳۸۷۰۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387050

مدیر کل استاندارد استان همدان در گفتگو با موج عنوان کرد:

مدیر کل استاندارد استان همدان بااشاره به بازرسی ها و نمونه برداری ها از محصولات تولیدی در سطح بازار و موضوع استاندارد حلال گفت: در سه ماهه سال جاری 2324 مورد بازرسی انجام شده است و نیز 269 مورد نیز نمونه برداری صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمد مددی، مدیر کل استاندارد استان همدان  در گفتگو با موج با اشاره به اجرای طرح طاها به عنوان یکی از اقداماتی که در راستای افزایش کیفیت و پایش مستمر کالاهای تولیدی انجام می شود، عنوان کرد: در این طرح کارشناسان ماهانه به واحدهای تولیدی مراجعه و نمونه برداری و بازرسی های لازم را انجام می دهند تا ارزیابی کنندکه آیا محصول مورد نظر می تواند حقوق مصرف کننده را تامین و ویژگی ها و استاندارد های لازم را فراهم کند

مددی با بیان اینکه هزینه نمونه برداری ها به عهده استاندارد است، عنوان کرد: در سه ماهه سال جاری 2324 مورد بازرسی انجام شده است و نیز 269 مورد نیز نمونه برداری صورت  گرفته است.

وی ادامه داد: حیطه عملکردی ارزیابی انطباق بسیار گسترده است نمونه برداری ها باعث می شود که تولید کنندگان همواره این احتمال را بدهند که ممکن است نمونه محصول تولیدی آن ها از سطح بازار موردآزمایش قرار گیرد و این امر می تواند رشد کیفی مناسب وحفظ استاندارد ها در محصولات را ایجاد کند.

مددی با بیان اینکه در حوزه آسانسور در سال گذشته 904 مورد پروانه صادر شده است و حدود 213مورد پروانه جهت تاییدیه ایمنی آسانسور برقی صادر شده است، گفت:  آ سانسور از جمله مواردی است که شامل استاندارد اجباری می شود و در صنعت ساخت وساز ساختمان تازمانی که اداره استاندارد مجوز سلامت آسانسور و ایمنی آن را تایید نکند شهرداری نیز پایان کار صادرنخواهد کرد.

وی افزود: موضوعی دیگر که مورد توجه استاندارد قرار دارد پرداختن به بحث حلال است که از جمله وظایف تخصصی سازمان ملی استاندارد است. استان همدان در این حوزه رتبه ای ممتاز وبرتر را در کشور داراست.

وی با اشاره به رعایت استانداردهای لازم در میزان کودهای به کارر فته برای تولید محصولات کشاورزی، یادآور شد: بررسی و ارزیابی میزان مجاز آلاینده ها و نحوه استفاده از سموم و کودها در محصولات کشاورزی از مقولات مهمی است که از سوی اداره استاندارد مورد پایش قرار می گیرد.

وی افزود: دراین زمینه با سازمان جهاد کشاورزی استان همکاری خوبی داریم وکشاورزانی که مجوز مربوطه را دریافت می کنند متعهد می شوند که حد مجاز آلاینده ها را رعایت کنند البته برای تولید محصول سالم تحقق این امر ضرورت دارد و در این حوزه 19پروانه صادر شده است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها