موج
کدخبر : ۳۸۶۴۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386494

نادر فلاحی:

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: امسال 17 پروژه مرمت و احیای بافت‌ ها و محوطه‌ های تاریخی در استان اردبیل اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی ، مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: در سه‌ماهه نخست امسال ۱۷ پروژه مرمت و احیای بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی در استان اردبیل اجرا شد.

وی خاک برداری و پی‌سازی قبرستان اودولو، خاک‌برداری، تسطیح، تکمیل دیوار سنگی و بتون درپوش، آجرکاری پله‌ها، حفر چاه‌های جذبی جمعه مسجد و تکمیل دیوارنمای شمالی، ساخت پنجره چوبی خانه رئیسی را از جمله طرح‌ها در این حوزه عنوان کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: مرمت دیوارهای پیرامون و حفاظت اضطراری خانه وکیل، حمام سولا، پایگاه‌های شیخ صفی‌الدین اردبیلی، مرمت درب و پنجره های چوبی و اورسی مسجد میرزا علی اکبر و خاک‌برداری و اجرای کامل پی (فونداسیون) شهرک صنایع‌دستی از دیگر اقدامات در این بخش بوده است.

فلاحی مرمت طاق و گنبد در بخش‌های مختلف بازار در این مدت خبر  داد و گفت: در مدرسه پورسینا تکمیل عملیات مرمتی، تخته‌بندی سقف، اتمام آجرفرش کف، اصلاح و تکمیل نمای بیرونی مدرسه، اجرای فاز دوم تاسیسات الکترونیکی، مرمت و نصب درب و پنجره‌های چوبی اجر شد.

وی ادامه داد: آجرچینی و کرسی‌چینی موزه مشکین‌شهر، نصب درب و پنجره های چوبی و فلزی(هم در بخش بقعه و هم بخش تجاری) بقعه شیح حیدر مشگین‌شهر، پایگاه‌های کنزق و  پایگاه‌های شهریری نیز از دیگر محوطه‌ها و بناهای تاریخی است که اقدامات مرمتی در آنها انجام شده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها