موج
کدخبر : ۳۸۶۲۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386299

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: برپایی دورهمی ها به بهانه های مختلف شمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان را افزایش داده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در جلسه هماهنگی طرح شهید سلیمانی گفت: در حال حاضر تعداد بستری ها در استان افزایش یافته و به ۲۴۰ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: تعداد بیماران قرنطینه در منازل نیز به ۲ هزار و ۹۰۰ نفر رسیده است.

استاندار اردبیل افزود: در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز و پارس آباد و مشگین شهر در وضعیت نارنجی قرار دارد و اهالی این شهرستان ها باید بیش از پیش در رعایت شیوه نامه ها و زدن ماسک اقدام کنند.

بهنام جو با بیان اینکه تالارها تا آخر این هفته با ظرفیت ۲۰ درصد فعالیت می کنند ، اظهار کرد: بعد از هفته جاری برگزاری دورهمی و عروسی ها در خانه و تالارها ممنوع می شود.

وی با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در بازارهای سرپوشیده گفت: با اخذ تعهد کتبی از کسبه این بازارها مبنی بر رعایت ۹۰ درصدی شیوه نامه های بهداشتی اجازه فعالیت داده خواهد شد.

استاندار اردبیل ادامه داد: در جلوی بازارها نیز باید تمهیداتی برای راهنمایی مردم و مراجعان به بازار ها جهت رعایت شیوه نامه ها و ماسک اندیشیده شود.

بهنام جو به شیوع ویروس کرونای دلتا اشاره کرد و افزود: سرعت انتشار این ویروس بالا بوده و در فضای بسته بشدت انتقال می یابد.

وی تصریح کرد: همه مشاغل مرتبط با مردم از جمله تاکسی ها و اتوبوس ها باید میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در حوزه خود را کنترل کنند تا محدودیتی در کسب و کار آنان اعمال نشود.

استاندار اردبیل گفت: رستوران ها هم باید از پذیرش مشتری در داخل پرهیز کرده و  فعالیت و سفارش خود را به صورت بیرون بر قبول کنند.

بهنام جو با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی افزود: بر اساس قول های مسوولان بهداشتی تا پایان شهریور ماه واکسن داخلی به تولید انبوه و صنعتی می رسد و لازم است تا این زمان در رعایت شیوه نامه ها ، پرهیز از دورهمی ها و زدن ماسک نهایت دقت را داشته باشیم.

وی از واکسیناسیون سنین بالای ۶۵ سال در استان خبر داد و گفت: واکسیناسیون این گروه به جز ۱۶ هزار نفر انجام شده و با ورود واکسن به استان واکسیناسیون این تعداد نیز انجام می شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها