موج
کدخبر : ۳۸۵۲۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385287

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: حجم آب تولیدی در استان کردستان 164 میلیون مترمکعب است که این میزان تولید پاسخگوی نیازهای مشترکان در استان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، علیرضا تخت شاهی صبح امروز یکشنبه با بیان اینکه جمعیت فعلی استان یک میلیون و 730 هزار نفر است، اظهار کرد: تعداد کل مشترکین بیش از475 هزار مشترک است.

وی با اشاره به وجود 37 شهر در استان که همگی زیر پوشش آبفا قرار دارند، افزود: در بخش شهری 100 درصد جمعیت شهرنشین زیر پوشش خدمات شرکت در حوزه آب و 96 درصد نیز زیر پوشش خدمات شرکت در حوزه فاضلاب قرار دارند.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب کردستان تعداد تصفیه خانه های آب در مدار بهره برداری استان را 6 واحد عنوان کرد و ادامه داد: تعداد تصفیه خانه های فاضلاب در حال فعالیت نیز 8 واحد هستند، ضمن آنکه یک تصفیه خانه آب و 5 تصفیه خانه فاضلاب نیز در حال ساخت هستند.

تخت شاهی با اشاره به وجود یک هزار و 677 روستا در استان، یادآور شد: در بخش روستایی نیز 85 درصد جمعیت زیر پوشش خدمات شرکت در حوزه آب قرار دارند، ضمن آنکه 3 تصفیه خانه آب در مدار بهره برداری قرار دارند.

وی بیان کرد: همچنین در حال حاضر یک تصفیه خانه فاضلاب روستایی در حال فعالیت است و یک واحد تصفیه خانه روستایی دیگر نیز در حال ساخت است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها