موج
کدخبر : ۳۸۵۲۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385257

در پارک علم و فناوری یزد؛

کارکرد فناوری در توسعه روستایی در سومین نشست تخصصی اجزا و عناصر زیست بوم نوآوری استان یزد در پارک علم و فناوری یزد بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سومین نشست تخصصی اجزا و عناصر زیست بوم نوآوری استان یزد با موضوع « کارکرد فناوری در توسعه روستایی» روز سه شنبه هشتم تیر 1400 با حضور سید ابوالفضل میر قاسمی، مشاور ملی توسعه روستایی، اباذر اشتری مهرجردی، عضو هیات علمی موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی، مصیب حکام زاده مدیرعامل شرکت پردیسه آماری و محسن موسوی،مدیرعامل شرکت کاراکویر (مدیران پروژه)، به صورت حضوری و ویدئوکنفرانس برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد ، قیومی، مدیر دفتر هماهنگی نهادهای همکار فناور پارک علم و فناوری یزد، این نشست را زمینه ساز آشنایی با توسعه روستایی از منظر فناوری خواند و گفت: همانطور که مفهوم روستا و کارکرد آن با ورود فناوری دستخوش تغییر شده است، برای توسعه روستاها نیز مسیری به جز رفتن به سمت فناوری و نوآوری متصور نیست.

در ادامه اباذر اشتری با بیان اینکه در زمینه کارکرد فناوری در توسعه روستایی با چهار مفهوم اصلی روستا،نوآوری، فناوری و توسعه روبه رو هستیم، گفت: متاسفانه در چند سال گذشته با مسئله ای به نام مرگ تدریجی روستاها مواجه هستیم.

ابوالفضل میرقاسمی نیز با اشاره به اینکه در مورد روستاها رویکردهای مختلفی وجود دارد که متناسب با آن باید روستا را تعریف کرد، گفت: تا زمانی که نقشه راه توسعه کشور ترسیم نشده باشد، تعریف مفهوم روستا و کار کردهای آن دشوار است.

در پایان نیز شرکت کنندگان در این نشست سوالات خود را با کارشناسان مطرح کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها