موج
کدخبر : ۳۸۵۰۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385090

جولان کرونا در هرمزگان؛

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از افزایش 40 درصدی بستری بیماران کرونایی در بیمارستان های استان خبر داد و گفت: هم اکنون شهرستان های بستک، بندر لنگه، بندرعباس، پارسیان، حاجی آباد، خمیر، رودان، سیریک، قشم، کیش، میناب در هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند و دیگر مناطق نیز به جز بوموسی نارنجی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی بستری های کرونا در بخش آی سی یو بیمارستان های استان در هفته دوم تیرماه در مقایسه با هفته قبل تر، گفت: هم اکنون ۹۴ نفر در این بخش بستری و تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

نوروزیان اظهار داشت: موارد بستری کرونا نیز در این مدت زمان در مقایسه با هفته قبل تر ۱۰ درصد و موارد شناسایی نیز ۷ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر مراجعان سرپایی در این بازه زمانی، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۴ مبتلای جدید در بیمارستان های استان بستری شدند و شمار بستری ها به ۷۱۹ نفر رسید که حال ۲۰ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

نوروزیان با بیان اینکه امروز در آستانه یک بحران بزرگ کرونایی قرار داریم، افزود: طبق آخرین تقسیم بندی انجام شده از سوی وزارت بهداشت ، هم اکنون شهرستان های بستک، بندر لنگه، بندرعباس، پارسیان، حاجی آباد، خمیر، رودان، سیریک، قشم، کیش، میناب در هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند و دیگر مناطق نیز به جز بوموسی نارنجی هستند.

وی شمار فوتی های کرونا در هرمزگان در ۲۴ ساعت گذشته را پنج نفر اعلام کرد و بیان داشت: با احتساب این شمار، مجموع جان باختگان کرونا در استان به یک هزار و ۴۶۰ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان داشت: جان باختگان سه خانم و دو آقا در بازه سنی ۳۱ تا ۸۰ سال از بندرعباس، کیش و بندرلنگه، بودند.

نوروزیان ابراز داشت: طبق اعلام وزارت بهداشت بعضی شهرستان های قرمز با انتشار ویروس هندی و آفریقای جنوبی مواجه هستند و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، احتمال شروع موج جدید کرونا جدی است که این احتمال در هرمزگان با توجه به کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی از سوی مردم و همسایگی آن با استان های درگیر با این گونه های جهش یافته بسیار بالا است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اجرای واکسیناسیون کرونا در هرمزگان ،کل واکسن‌های تزریق شده در استان را ۱۰۰ هزار و ۲۳۰ دوز اعلام کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها