موج
کدخبر : ۳۸۴۹۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384908

علی رئوفی مطرح کرد؛

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: «طرح رسانه‌ای دعوت» که با مشارکت خانه مطبوعات و انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هرمزگان در ایام انتخابات 1400 برگزار شد، اقدامی قابل تقدیر بود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی رئوفی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در شورای اطلاع‌رسانی خاطرنشان کرد: در جلسات شورای اطلاع‌رسانی زمانی که آمار دقیقی از حضور و مشارکت مردم را در انتخابات به ما می‌دادند، هیچ‌گاه این آمارها از رقم 40 درصد در استان بالاتر نمی‌رفت اما پس از انتخابات آمارهای مشارکت‌های مردم در سراسر کشور حاکی از آن بود که برخی از استان‌ها 74 درصد و برخی دیگر 61 یا 58 درصد در انتخابات مشارکت داشته‌اند که مایه‌ی مباهات است.
رئوفی بیان داشت: برخلاف تصورات دشمنان، شرایط تورم، بحران اقتصادی و معیشتی مردم و همچنین تبلیغات منفی دشمنان نیز نتوانست مانع بزرگی بر سر راه ملت ایجاد کند و مردم غیور در سراسر کشور با حضورشان پای صندوق‌های سرنوشت‌ساز رأی پای آرمان انقلاب ایستادند.
وی با اشاره به این که با وجود این همه فشار هیچ کس تصور نمی‌کرد برای شوراهای شهر و روستا این تعداد نامزد ثبت‌نام کنند، افزود: در استان هرمزگان، نیم ساعت قبل از شروع رسمی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری مردم در این هوای گرم، در مقابل شعب اخذ رأی صف گرفته بودند که این پایبندی مردم به نظام را نشان می‌دهد.
رئوفی اذعان کرد: در جریان انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر و روستا شهرستان حاجی‌آباد، مردم حدود 79 درصد در انتخابات حضور داشتند و این آمار برای استان و ایران افتخار بزرگی است.
وی تصریح کرد: در انتخابات شوراهای شهر و روستا  هرمزگان1400 حدود سه تا 6 درصد تعداد نامزدها نسبت به انتخابات چهار سال گذشته افزایش داشت.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: در بحث انتخابات شوراها و ریاست جمهوری نقش مردم و بالأخص رسانه‌ها که با مشارکت خانه مطبوعات و انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ویژه انتخابات 1400 «طرح رسانه‌ای دعوت» اجرا کردند قابل‌تقدیر و بی‌نظیر بود.
وی بیان کرد: قبل از شروع انتخابات، مشارکت مردم حداکثر 40 درصد پیش‌بینی می‌شد و در روزهای آخر صداوسیما و ناجا به ترتیب مشارکت را 54 و 50 درصد پیش‌بینی کرده بودند و در نهایت آمار مشارکت‌های مردم هرمزگان به 58.11 درصد رسید که این استان را در میان 10 استان برتر کشور در زمینه‌ی مشارکت قرار داد.
رئوفی در پایان اذعان کرد: در جریانات انتخابات 1400 برنامه‌های آموزشی هشدار نسبت به کرونا افزایش یافت تا کمیته ستاد مبارزه با کرونا به خاطر شرایط نابسامان اقتصادی مردم و وضعیت کرونا مجبور نشود کسب‌وکارها را تعطیل کند این برنامه‌ریزی‌ها به نحوی انجام شد تا در زمان انتخابات، مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین فاصله‌گذاری‌های اجتماعی تجمع آن‌چنانی نداشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها