موج
کدخبر : ۳۸۴۸۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384859

استاندار مازندران:

احمد حسین زادگان گفت: با وجود شرایط کرونایی اقدامات بسیار خوبی در کمیته های فرهنگی و پیشگیری، حقوقی، مقابله، درمان و مشارکت های مردمی در استان برای کاهش آسیب های مواد مخدر صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، احمد حسین زادگان در همایش تجلیل از سفیران پیشگیری از اعتیاد در استانداری مازندران، اظهار داشت: با رویکرد اجتماعی شدن و علمی شدن مبارزه با مواد مخدر و با توسعه فعالیت های پژوهشی و کاربردی بسیاری از خسارت های بهداشتی، امنیتی، اجتماعی و اقتصادی مواد مخدر در استان کاهش یافته است.

وی ادامه داد: افزایش کشفیات، افزایش تعداد سمن ها، توسعه طرح های پژوهشی، بهره گیری از ظرفیت گروه های مرجع و هنرمندان و ورزشکاران در حوزه فرهنگی و پیشگیری توانسته تا حدودی خسارات مواد مخدر را کاهش دهد.

استاندار مازندران به گستردگی و تراکنش مالی مواد مخدر به عنوان یکی از پرسودترین بخشهای اقتصادی جهان اشاره و تصریح کرد: به همین دلیل قاچاقچیان و سوداگران مرگ با وجود همه برخوردها در زمینه توزیع و قاچاق مواد مخدر در قالب برنامه های پیچیده و شبکه ای فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح یاریگران زندگی گفت: در سال 99 رکورد کشفیات مواد مخدر در استان با کشف بیش از 6 تن انواع مواد مخدر شکسته شد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران تأکید کرد: ریل گذاری مناسب و استراتژی دقیق و عنایت مقام معظم رهبری با انتخاب آسیب اعتیاد و مواد مخدر به عنوان اولویت اول آسیب های اجتماعی کشور موجب شد تا فعالیت های گسترده ای در این حوزه ساماندهی شود.

وی اظهار داشت : 70 درصد زندانیان کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم در ارتباط با جرایم مواد مخدر هستند و پایه و اساس بخش زیادی از آسیب ها از جمله طلاق، قاچاق، خشونت و سرقت مواد مخدر است.

حسین زادگان بیان داشت: همه با هم باید تلاش کنیم تا یک نفر هم دچار اعتیاد نشود و از بهبود یافتگان مواد مخدر نیز مراقبت و صیانت نمائیم و به سوی جامعه سالم و عاری از اعتیاد حرکت کنیم.

وی با قدردانی از معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری به عنوان جانشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و همه دست اندرکاران این شورا، افزود: در یک دو سال اخیر در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تحول بیشتری را با رویکرد علمی کردن مبارزه با مواد مخدر و تولید محتوا و هماهنگی بین دستگاهی و تبیین برنامه های مشخص و راهبردی و کاربردی شاهد بودیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها