موج
کدخبر : ۳۸۴۷۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384781

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان از آغاز سنجش کودکان بدو ورود به دبستان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ایرج بیت اللهی  مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اظهار داشت: امسال حدود ۶۰ هزار نوآموز برای ورود به دبستان در استان در طرح سنجش شرکت کنند و برای تسهیل در سنجش و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، سامانه نوبت گیری راه‌اندازی و نوآموزان از طریق مدرسه نوبت گیری می‌شوند.
بیت اللهی با اشاره به اینکه ماسک و دستکش در پایگاه‌ها در نظر گرفته شده است و پس از سنجش هر کودک، کلاس ضدعفونی می‌شود، از والدین خواست در ساعت مشخص شده فقط یک نفر همراه نو آموز به پایگاه‌های سنجش مراجعه کرده و حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند.
وی گفت: امسال ۳۳ پایگاه ثابت، سیار و تخصصی برای سنجش کودکان در استان در نظر گرفته شده است و برای سنجش نو آموزان همراه داشتن کارت واکسن، اصل شناسنامه پدر و مادر و معرفی نامه مدرسه ضروری است.
وی با بیان اینکه هزینه سنجش نو آموزان امسال ۵۰ هزار تومان است که فقط با کارت بانکی قابل پرداخت است، عنوان کرد: نوآموزان بدو ورود به دبستان حتماً باید در طرح سنجش سلامت شرکت کنند و اگر نوآموزی در طرح سنجش سلامت مورد ارزیابی قرار نگرفته باشد، ثبت‌نام وی در مدارس با مشکل روبرو می‌شود.
این مسوول با اشاره به اینکه در طرح سنجش سلامت، نوآموزان از نظر بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری و آمادگی تحصیلی ارزیابی می‌شوند، اظهار کرد: برای نخستین بارهم به صورت آزمایشی در مرکز استان ۵۰۰ نفر از کودکان بدو ورود به دبستان در طرح سنجش ارزیابی حرکتی سنجش می‌شوند.
​بیت اللهی با بیان اینکه سنجش کودکان بدو ورود به دبستان تا آخر شهریور ادامه دارد، اضافه کرد: امسال ۲۰ هزار دانش آموز به پایه اول و ۴۰ هزار کودک بدو ورود به دبستان می‌روند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها