موج
کدخبر : ۳۸۱۶۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381607

محمد نوذری:

استاندار ایلام گفت: وقوع ۵۰ عملیات بزرگ و کوچک در این استان در طول دفاع مقدس گواهی بر رشادت های ایلامیان در دوران جنگ تحمیلی است که باعث شد از قافله توسعه عقب بمانیم.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری استاندار ایلام در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به ایلام با اشاره به اینکه  استان ایلام نیازمند نگاه ویژه مجلس شورای اسلامی برای تخصیص اعتبارات ملی است،افزود:مردم ایلام در طول 8 سال دفاع مقدس با جانفشانی بسیار، دین خود را به نظام و انقلاب ادا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه جمعیت ایلام در دوران جنگ تحمیلی حدود 250هزار نفر بود که از این تعداد سه هزار نفر به فیض شهادت نائل و 12هزار نفر نیز به افتخار جانبازی مفتخر شده اند که از این نظر رتبه نخست کشور را در ایثارگری کسب کرده ایم.، اظهار داشت: اختصاص 6 درصد صادرات کشور به مرز مهران، دارا بودن هفت درصد مرز زمینی کشور، 6 درصد منابع نفتی و11 درصد منابع گازی از مزیت های ایلام برای قرار گرفتن در مدار توسعه است.

استاندار ایلام ابراز امیدواری کرد که این مزیت ها با توجه به سرمایه گذاری های صورت گرفته در سال های اخیر باعث شود ایلام با سرعت بیشتری در ریل توسعه پایدار قرار بگیرد.

دکتر نوذری بر لزوم حمایت هر چه بیشتر ریاست مجلس برای تخصیص اعتبارات ملی به استان برای تکمیل پروژه های در دست اجرا تاکید و تصریح کرد: استان ایلام نیازمند نگاه ویژه مجلس شورای اسلامی برای تخصیص اعتبارات ملی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها