موج
کدخبر : ۳۸۱۴۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381489

سید مصطفی علوی خبر داد؛

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان از پیشرفت ۷۰ درصدی عملیات گازرسانی به روستاهای منطقه پیشکوه در فریدونشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مصطفی علوی بیان داشت: عملیات گازرسانی به 7 روستای منطقه پیشکوه فریدونشهر با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

وی اعتبار اختصاص یافته برای اجرای این طرح را بیش از 580 میلیارد ریال بیان کرد و گفت: گازرسانی به مناطق سخت گذر تاثیر بسزایی در کاهش مشکلات مردم در تامین گاز برای مصارف خانگی دارد.

این مقام مسئول، با بیان اینکه طبق طرح مهیا شده، گاز دهستان پیشکوه فریدونشهر از طریق شهرستان مجاور یعنی شهرستان الیگودرز در استان لرستان تأمین خواهد شد، افزود: پس از انجام آیین کلنگ زنی، بلافاصله عملیات حفاری برای لوله گذاری در محدوده‌ای از طرح که در شهرستان فریدونشهر قرار داشت انجام شد اما انجام طرح در استان لرستان به چالش های برخورد  که پروژه را با تاخیر مواجهه ساخت.

سید مصطفی علوی تصریح کرد: بخشی از لوله گذاری این پروژه از کنار جاده عبور می‌کند و در حریم جاده قرار دارد به همین دلیل می بایست مجوز حفاری از مسئولان راه و شهرسازی استان لرستان اخذ می گردید و از طرفی اگر می خواستیم مسیر عبور لوله را از حریم جاده خارج کنیم به اراضی کشاورزی برخورد می کردیم که این امر نیز معارض شخصی داشته و رفع معارض نیازمند هزینه‌های کلانی است .

وی افزود: به محض اخذ مجوز حفاری در حریم جاده و با توجه به تامین لوله مورد نیاز، عملیات اجرایی خط تغذیه از سر گرفته می شود و درحال حاضر این پروژه در بخش شبکه روستایی با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان خاطر نشان ساخت: خط اصلی این طرح به طول ۱۳ کیلومتر تا اولین ایستگاه تقلیل فشار با قطر ۶ اینچ منظور شده است، این خط لوله ظرفیت گازرسانی برای همه روستاهای منطقه پیشکوه را داراست ولی در فاز نخست به هفت روستا گازرسانی صورت می گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها