موج
کدخبر : ۳۸۱۴۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381469

کیانوش عارفی:

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: توجه به مواج بودن دریا، از تردد شناوهای سبک خودداری شود و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی روز جاری در سطح استان، ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: طی ساعات صبحگاهی در مناطق ساحلی افزایش ابر همراه با وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی خواهیم داشت، در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان با رشد ابرهای جوششی، شرایط برای وقوع رگبار و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت وزش باد مهیا خواهد بود.

عارفی عنوان کرد: دریا طی امروز، به ویژه در سواحل دریای عمان و تنگه ی هرمز نسبتا مواج خواهد بود، با توجه به تداوم وزش باد نسبتا شدید تا ساعات صبح سه شنبه(18 خرداد)، اختلال در تردد های دریایی پیش بینی می شود.

عارفی عنوان کرد: از لحاظ دمایی از روز چهارشنبه تا پایان هفته جاری، به تدریج افزایش نسبی دما (بین 1 تا3 درجه سلسیوس) مورد انتظار است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به مواج بودن دریا، از تردد شناوهای سبک خودداری شود و تمهیدات لازم جهت تردد دریایی ایمن شناورهای مسافربری صورت پذیرد، اضافه کرد:  با اوجه به وقوع بارش های رگباری در ارتفاعات استان به ویژه منطقه بشاگرد، در ساعات بعد ازظهر از تردد در حاشیه ی رودخانه ها و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها