موج
کدخبر : ۳۸۰۹۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380931

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو و لزوم مشارکت حداکثری مردم استان اشاره و گفت: حضور حداکثری مردم در مقبولیت نظام و انقلاب تاثیرگذار بوده و دارای آثار و برکات زیادی از جمله تامین کننده بودن امنیت پایدار نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در هشتاد و دومین نشست شورای فرهنگ عمومی استان به نقش آفرینی مردم استان در طول نظام مقدس جمهوری اسلامیاشاره کرد و افزود: از آغاز انقلاب تاکنون، مردم استان ایلام نقش بی بدیلی در پاسداری از انقلاب و ارزشهای اسلامی آن ایفا کرده، همواره در تراز اول مشارکت سیاسی حضور داشته اند.

وی اظهار داشت: در شرایط فعلی استان ایلام به عنوان یک استان ولایت مدار، و معتقد به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام شناخته شده که حساسیت زا بوده، بنابراین می طلبد این بار نیز مشارکت حداکثری مردم را در پای صندوق های رای داشته باشیم.

امام جمعه ایلام با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های موجود جهت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ،تصریح کرد: می توان با استفاده از ظرفیت بزرگان ایلات و طوایف، بسیج، فضای رسانه و قدرت ادارات در مشارکت حداکثری مردم تاثیرگذار بود درغیر این صورت بایستی همین هزینه صرف تامین امنیت جامعه شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام خاطرنشان کرد: استان ایلام به عنوان مشهد الشهدای کل کشور، مشارکت بیشتری در انتخابات پیش رو داشته باشد

همچنین استاندار ایلام با اشاره به اینکه 107هزار میلیارد تومان از آغاز دولت تدبیر و امید تاکنون در این استان سرمایه گذاری شده که این میزان اعتبار در نوع خود بی نظیر است،گفت:تمامی این دستاوردها و اقدامات حاصل تلاش مسوولان نظام در بخش های مختلف بوده است.

محمد نوذری به اقدامات انجام شده دولت در استان اشاره کرد و افزود: در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی تا کنون در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی در استان ایلام حدود 7 میلیارد یورو سرمایه گذاری شده که 5 میلیارد یورو آن مربوط به دولت تدبیر و امید است.

استاندار ایلام به نقش تعیین کننده احزاب سیاسی، معتمدان، بزرگان ایل و طوایف در مشارکت حداکثری و شور انتخاباتی  اشاره و اظهار داشت:در حال حاضر 479 سمن و سازمان مردم نهاد و 79 حزب رسمی ثبت شده در استان فعال هستند که با توجه ویژه به این دو گروه می توان حضور مردم را در انتخابات را افزایش داد.

نوذری سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت را از مهم ترین مولفه های انتخابات پیش رو بر شمرد و تصریح کرد: وظیفه تامین سلامت و امنیت انتخابات بر عهده مجموعه وزارت کشور است و برای این ایجاد شور انتخاباتی و مشارکت حداکثری نیازمند اهتمام مردم هستیم.

وی  خاطرنشان کرد: این استان از نظر مشارکت در انتخابات همواره جزو سه استان برتر کشور بوده و توانسته در طول ادوار گذشته انتخابات مشارکت ۷۵ درصدی را ثبت کند که این رقم بالاتر از میانگین کشوری است.

استاندار ایلام در ادامه بر لزوم مشارکت حداکثری مردم و تعامل هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی در انتخابات پیش رو تاکید کرد و گفت: در شرایط فعلی که نظام استکبار و کشورهای غربی به انتخابات ما چشم دوخته اند حضور پرشور و حداکثری مردم بیش از پیش ضروری است.

نوذری افزود: ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم و تضعیف دولت و نظام موجب دلسردی مردم می‌ شود و لازمه حضور حداکثری در انتخابات پیش رو امید آفرینی و شور انتخاباتی در جامعه است.

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات پیش رو ضریب امنیتی و اقتصادی کشور را در مقابله تهدیدات دشمن افزایش می دهد.

الیاس فتاحی افزود: امید آفرینی و شور انتخاباتی لازمه انتخابات پیش رو است و باید از ظرفیت تمام اقشار و احزاب سیاسی برای انتخابات پیش رو بکار گرفته شود.

وی اظهار داشت: تعامل همه جانبه و تنگاتنگ مسوولان با مردم یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در امید آفرینی و حضور حداکثری مردم است که در این خصوص نشست های مختلفی با فرمانداران برگزار شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام تصریح کرد: تعامل و همدلی خوبی بین مردم، هیات اجرایی و نظارت وجود دارد و بر اساس زمانبندی آماده برگزاری انتخابات پرشور با حضور حداکثری کلیه سلایق سیاسی و آحاد مردم هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها