موج
کدخبر : ۳۸۰۸۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380806

هاجر عبدی:

مدیرعامل شرکت توزیع نیری برق استان هرمزگان گفت: امسال ۱۳ هزار و ۹۰۰ تفاهم نامه همکاری با مشترکین، تجاری،صنعتی، اداری و کشاورزی برای همکاری در ساعات اوج بار منعقد شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هاجرعبدی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزارو ۴۰۰ مشترک اداری، دو هزارو ۴۰۰ مشترک تجاری، یک هزارو ۲۰۰ مشترک صنعتی و ۸ هزارو ۷۰۰ مشترک کشاورزی برای همکاری در کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار با عنوان برنامه پاسخگویی بار اعلام همکاری کرده اند.
عبدی اظهار داشت: این تفاهمنامه ها در چند بخش با مشترکان به امضا رسیده که طی آن مشترکان در صورت همکاری با این شرکت از پاداش مصرف بر روی صورتحساب برق خود بهره مند می شوند.
عبدی با اشاره به جزئیات این تفاهم نامه ها گفت: تفاهم نامه کاهش مصرف برق در بخش های استفاده از مولدهای برق اضطراری،کاهش بار در ساعات اوج مصرف، جابجایی تعطیلات هفتگی به روزی غیر از جمعه و قطع بار ۲۴ ساعته با مشترکان بسته می شود.
وی عنوان کرد: واحدهای صنعتی با تغییر ساعات فعالیت از اوقات اوج بار به زمان کم باری و یا جابجایی تعطیلات هفتگی می توانند در این طرح مشارکت کنند و مشترکان کشاورزی نیز با خاموش کردن موتورهای پمپاژ آب و استفاده از مولد های دیزلی می توانند در ساعات اوج مصرف با این شرکت همکاری کنند.
این مسوول بیان داشت: باتوجه به اینکه هزینه برق در ساعات اوج بار بیشتر از سایر ساعات محاسبه می شود، مشارکت در این طرح علاوه بر کاهش هزینه های برق مصرفی، موجب افزایش پایداری می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان در ادامه به مصوبه وزارت نیرو اشاره کرد و افزود: از ابتدای خردادماه سازمانهای دولتی موظف شدند مصرف برق خود را در ساعات کاری به نصف کاهش داده و در وقت غیر اداری فقط از ۱۰ درصد ظرفیت مصرف خود استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها