موج
کدخبر : ۳۷۸۵۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378503

درنشست هم اندیشی مسئولان منطقه آزاد کیش با وزیر میراث فرهنگی مطرح شد؛

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش توسعه اقتصاد دریا محور و صنعت گردشگری با نگاه ملی و فراملی را از برنامه های محوری سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، در نشستی که 25 اردیبهشت با حضور علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و جعفر آهنگران مدیرعامل و رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، جمعی از سرمایه گذاران، نمایندگان جوامع، صنوف، فعالان عرصه گردشگری و اصحاب رسانه درسالن رازی مرکز همایش‌های بین المللی کیش برگزارشد، بعضی مسائل و مشکلات گردشگری این جزیره مطرح و راهکارهای پشتیبانی و مانع زدایی از فعالیت های عرصه گردشگری در این منطقه آزاد بررسی شد.

جعفر آهنگران با تقدیر از همراهی مسئولانه فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران کیش برای رونق همه جانبه این جزیره، بخش خصوصی توانمند و همراه در جزیره کیش را ظرفیت ارزشمند و مناسبی برای توسعه این منطقه آزاد برشمرد.

وی نگاه به جزیره را نگاه به کل مناطق آزاد کشور عنوان کرد و گفت: هر تلاشی که در این منطقه انجام می‌شود باید برای جلب منفعت عمومی و ملی باشد.

آهنگران تاکید کرد: نگرش و دغدغه فعالان اقتصادی و گردشگری کیش، ملی است و این کار و مسیر را بسیار آسان می‌کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر ضرورت توجه جدی به توسعه اقتصاد دریا محور در کیش تاکید کرد و افزود: اقتصاد دریامحور باید به سمتی برود که سرمایه‌گذاران جدید برای فعالیت در این حوزه جذب شوند.

وی با اشاره به ظرفیت ها و زیرساخت های جزیره کیش اظهار داشت: بی‌تردید توسعه گردشگری به عنوان محوری‌ترین فعالیت منطقه آزاد کیش نیازمند اهتمام جدی مسئولان در اعمال سیاست‌های حمایتی برای رونق کسب و کار و استمرار فعالیت های بخش خصوصی است.

جعفر آهنگران توسعه تجهیزات بیمارستانی، رونق گردشگری سلامت، اعطای تسهیلات بانکی برای رشد صنعت گردشگری، توسعه‌ی اقتصاد دریا محور با تکیه بر توان موجود و ارتقاء زیرساخت های فعلی، حفظ محیط زیست و تامین زیرساخت های انرژی و آب و برق ساکنان جزیره کیش را از مهم ترین برنامه های سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد.  

وی با اشاره به اهمیت گردشگری سلامت، گفت: باتوجه به ظرفیت‌های کیش هنوز راهی طولانی برای رسیدن به جایگاه شایسته این منطقه پیش رو داریم.

آهنگران با اشاره به اینکه ۶۰ هتل در دست ساخت بودند که به علت نوسانات ارزی و قوانین جدیدی چون مالیات بر ارزش افزوده بامشکلاتی مواجه شده اند از وزارت میراث فرهنگی خواست تا با اعطای وام بانکی جهت توسعه بوم‌گردی و رونق گردشگری منطقه، یاریگر بخش خصوصی باشند.

وی طرح جامع کیش را بسیار مهم تلقی و ابراز امیدواری کرد به زودی و پیش از نشست حاکمیتی بعدی، طرح جامع تایید شده در دست ارائه باشد.

آهنگران بر لزوم رویکرد آینده نگرانه و در نگاه ملی به مسائل کیش و تامین زیرساخت‌های این منطقه تاکید کرد و گفت: اتصال کیش به شبکه سراسری برق ضروری است و می‌تواند به علت تضمین فروش، نظر سرمایه‌گذار خصوصی را نیز جلب خواهد کرد.

لازم به ذکراست علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پس از پایان این جلسه و در بخش نخست بازدید ازطرح های عمرانی در حوزه گردشگری از دو هتل دردست ساخت بازید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها