موج
کدخبر : ۳۷۷۷۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377773

علیرضا رمضانی خبر داد:

مدیردرمان تامین اجتماعی استان ایلام از مشوق های تامین اجتماعی به پزشکان برای اجرای نسخه الکترونیکی درکشور و تبع در استان ایلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، علیرضا رمضانی مدیردرمان تامین اجتماعی استان ایلام در جلسه هفتگی نسخه الکترونیک ، افزود:این مشوق ها شامل واریز فرانشیز درمانی آنها تا پایان همان شب و تسهیلات 400 میلیون ریالی برای تجهیز مطب پزشکانی که سخت افزار لازم برای اجرای نسخه ندارند،در نظر گرفته شده که این مبلغ برای مراکز درمانی و درمانگاه ها 100میلیون تومان است.

وی اظهار داشت:تشخیص راحت تر پزشک ،اطلاع پزشک از داروهای کم هزینه تر و جایگزین کاهش هزینه های دارویی بیمار، تخصیص بهتر منابع توسط بیمه ها ساماندهی نیازهای دارویی کشور، ادغام با پرونده سلامت الکترونیک را از مزایایی طرح اجرای نسخه الکترونیکی است.

 مدیردرمان تامین اجتماعی استان ایلام با بیان اینکه مشکلات موجود در اجرای نسخه الکترونیک با تعامل دستگاههای اجرایی قابل حل است،تصریح کرد:کندی و قطعی اینترنت یکی از مشکلات پزشکان در اجرای این طرح است که با تعامل قابل حل است.

رمضانی با اشاره به اینکه نسخه الکترونیک بعنوان یک طرح ملی تحول بزرگی در حوزه درمان ایجاد کرده است که طبیعی است این طرح در ابتدا مشکلاتی داشته است،خاطرنشان کرد:دسترسی ساده به پرونده ببماران، حذف دفترچه های کاغذی، کاهش خطاهای دارویی، اطلاع از داروهایی که قبلا بیمار مصرف کرده، از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها