موج
کدخبر : ۳۷۵۶۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375661

شهریار شیری آراسته:

مدیرکل امنیتی استانداری اردبیل گفت: مردم باید بیش از ۹۰ درصد دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهریار شیری آراسته ، مدیرکل امنیتی استانداری اردبیل در جلسه تخصصی ستاد مدیریت کنترل کرونا در استانداری اردبیل گفت: متاسفانه رعایت اصول بهداشتی در نقاط مختلف استان متفاوت است و عده ای هنوز وجود نحس کرونا ویروس را باور نکرده اند و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را ضروری نمی دانند.

وی با بیان اینکه باید همه در هر شرایط بالای ۹۰درصد این اصول را رعایت کنیم افزود : برای قطع زنجیره این ویروس و کنترل و پیشگیری از آن نیاز است عادی انگاری و بی توجهی را کنار گذاشته و جهت حفظ جان خود و عزیزانمان تلاش کنیم.

مدیرکل امنیتی استانداری اردبیل اظهار کرد: مردم باید در فروشگاه ها، بانکها، سوپر مارکت ها، بیمارستان ها، صنایع کوچک، نانوایی ها و ارامستان ها باید با حساسیت بیشتر دستورالعمل بهداشتی را رعایت کنند و از شیوع ویروس ناشناخته پیشگیری شود.

شیری آراسته با بیان اینکه در جلسات تخصصی دنبال راه حل مناسب برای کنترل این ویروس هستیم گفت: بعد از شیوع این بیماری از اسفند۹۸ در سبک زندگی مردم تغییراتی ایجاد شده اما باید نقش نظارتی که بیشتر جنبه آموزشی و بازدارندگی دارد نسبت به گذشته افزایش یابد.

وی ادامه داد: حدود ۲۰تا ۳۰درصد از مبتلایان دارای تست مثبت به ویروس کرونا هیچگونه علایم ندارند خیلی راحت بین مردم رفت و آمد داشته و ناقل ویروس هستند باید این افراد برای رعایت حال دیگران در خانه قرنطینه شوند.

مدیرکل دفتر امنیتی استانداری اردبیل تصریح کرد: وسایط نقلیه عمومی از جمله تاکسی ها و اتوبوس های خطی، و مراکز پرتراکم باید بیشتر کنترل شود تا شاهد افزایش فوتی بیش از این نباشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها