موج
کدخبر : ۳۷۴۹۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374913

مهدی قلیان اول:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: تعداد فوتی‌ها ناشی از ابتلا به کرونا، همچنان دورقمی و به بیش ار ۲۰ نفر رسیده و از ۳۳ شهرستان خراسان رضوی، مشهد و بیشتر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی قلیان اول معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: تعداد فوتی‌های روزانه کرونا در خراسان رضوی همچنان دورقمی بوده و به بیش از ۲۰ نفر رسیده است و همچنین مناطق قرمز کرونایی در استان خراسان رضوی به ۱۸ شهرستان افزایش یافته است.

مهدی قلیان در ادامه گفت: تعداد بستری‌های جدید کرونا ۳۶۲ نفر بوده و در مجموع تعداد بستری‌های موجود ۱۴۴۶ نفر  هستند و تعداد بستری‌شدگان در مراقبت‌های ویژه  نیز ۳۱۲ نفر و همچنین تعداد فوتی‌ها همچنان دورقمی و به بیش ار ۲۰ نفر رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مورد تعداد شهرهای قرمز کرونایی گفت: بر اساس جدیدترین داده‌های نرم‌افزار ماسک، مناطق قرمز کرونایی در استان خراسان رضوی به ۱۸ شهرستان افزایش یافته است. از ۳۳ شهرستان خراسان رضوی، مشهد و بیشتر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

قلیان افزود:در خراسان رضوی، ۶ شهرستان که شامل تایباد، خواف، رشتخوار ،زاوه ، فریمان و صالح آباد است در وضعیت زرد و ۹ شهرستان شامل سرخس، باخرز، جغتای، فیروزه، داورزن، چناران، خلیل آباد، کوهسرخ و خوشاب در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط پیش آمده مردم باید از برگزاری مراسم‌های ترحیم و شادی اجتناب کنند و همچنین با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان هستیم مردم از برگزاری میهمانی‌های افطاری پرهیز کنند و هزینه این مراسم‌ها را همانند سال گذشته به کمک به نیازمندان اختصاص دهند.

قلیان در خاتمه در رابطه با سامانه اطلاع رسانی۱۹۰ تاکید کرد: برنامه‌های نظارتی با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت و مردم نیز در صورت مشاهده هر گونه تخلف می‌توانند مراتب را به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند و همچنین در مشهد و تمامی شهرستان‌های زیر پوشش مراکز منتخب ویژه مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی، فعال هستند و به مراجعین خدمات ارائه می‌دهند و در صورت تشخیص پزشک مستقر در مرکز، تست کرونا در مشهد و سایر شهرهای استان، به صورت رایگان از بیماران گرفته می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها