موج
کدخبر : ۳۷۴۵۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374548

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه‌شمالی خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه‌شمالی گفت: آموزش های ترویجی نوغانداری ارائه شده توسط کارشناسان این شهرستان طی چند سال اخیر موجب رونق هرساله نوغانداری شده است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، قاسم حکمت‌شعار با اعلام این خبر اظهار داشت: همه ساله با آغاز فصل بهار و رویش دوباره طبیعت، نوغانداران شهرستان سوادکوه‌شمالی در انتظار رویش مجدد درختان توت و آغاز پرورش کرم ابریشم هستند و اقدامات لازم برای پرورش از جمله تجهیز و آماده کردن جایگاه های پرورش را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: آموزش های ترویجی نوغانداری ارائه شده توسط کارشناسان این شهرستان طی چند سال اخیر موجب رونق هر ساله نوغانداری این شهرستان شده و امسال نیز که به فرمایش رهبر انقلاب سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدائی‌ها نامگذاری شده است کارشناسان مدیریت و مرکز جهاد کشاورزی شهرستان، آمادگی خود را برای ارائه توصیه‌های فنی و حمایت و هدایت نوغانداران در جهت افزایش تولید‌ و رفع موانع تولید پیله کرم‌ ابریشم ‌اعلام کرده اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه‌شمالی با اشاره به رشد نوغانداری سوادکوه‌شمالی در سال 99 گفت: سال گذشته این شهرستان به عنوان پایلوت توسعه نوغانداری در مازندران انتخاب شد که در اجرای این طرح، 43 پرورش‌دهنده از آموزش و امکانات لازم و نهال توت رایگان بهره‌مند شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها