موج
کدخبر : ۳۷۴۱۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374126

حسن ظفری:

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با اشاره به اینکه شاخص بهسازی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور از ۳۹ هزار و ۴۶۵ روستا، ۵۵ درصد است، گفت: این درحالی است که شاخص بهسازی روستاهای بالای 20 خانوار در استان همدان بیش از 80 درصد است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حسن ظفری ،  مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با بیان اینکه شاخص بهسازی روستاهای بالای 20 خانوار در استان همدان بیش از 80 درصد است، گفت: بهسازی فاز اول بیش از ۴۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان به اتمام رسیده است، بیش از ۷۳ درصد از جمعیت روستایی استان از فاز یک بهسازی برخوردارند.

حسن ظفری اظهار کرد: از ۹۲۱ روستای بالای ۲۰ خانوار استان همدان، بهسازی فاز اول بیش از ۷۳۱ روستا آغاز شده که تا کنون در حدود ۴۰۰ روستا به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه شاخص بهسازی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور از ۳۹ هزار و ۴۶۵ روستا، ۵۵ درصد است، اضافه کرد: این درحالی است که شاخص بهسازی روستاهای آغاز شده، بالای ۲۰ خانوار در سطح استان همدان بیش از ۸۰ درصد است، به‌طوری که این شاخص توانسته تاکنون بیش از ۷۳ درصد جمعیت روستایی را از اجرای فاز یک بهسازی روستاها برخوردار کند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان تأکید کرد: اجرای طرح هادی به عنوان موثرترین و موفق‌ترین راه توانسته در سطح روستاها زمینه و بستر تحولات فضای کالبدی را متناسب با تغییر و تحولات زندگی امروز در سطح کانون جمعیتی فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: مبتنی بر اعتبارات ملی و استانی سال ۹۹ بیش از یک میلیارد و ۴۰ میلیون ریال اعتبار به بهسازی روستاها داده شده که با تخصیص ۸۴۰ میلیارد ریال در قابل ۲۷۷ پروژه تعلق گرفته که برنامه ریزی عملیاتی و اجرایی آن از ابتدای سال با سرعت در جریان است.

ظفری مطرح کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به اعتبارات قانون بودجه ۱۴۰۰ و ردیف‌های در اختیار و اعتبارات استانی در اختیار کمیته برنامه ریزی شهرستان ها، امسال سقف اعتبارات کمک به اجرای طرح‌های هادی با یک افزایش فزاینده‌ای به بیش از ۲۰۰۰ میلیاردریال برسد.

وی افزود: در همین راستا و براساس پیش‌بینی اعتبارات مصوب درباره کمک به اجرای طرح‌های هادی روستا در کنار استفاده از ظرفیت نهادهای مردم محور و مشارکت مردمی و ظرفیت‌های درونی جامعه روستایی تهیه طرح بیش از ۱۰۰ روستا تحت عنوان بازنگری طرح هادی روستاهایی که افق طرح آنها به اتمام رسیده به همراه ساماندهی، تسطیح و زیرسازی معابر داخل بیش از ۲۵۰ روستا در کنار اجرای ابنیه و جوی و جدول ۱۵۰ روستا و آسفالت معابر ۷۰ روستا در قالب فاز یک یا دو در جریان امسال انجام گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها