موج
کدخبر : ۳۷۳۴۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373447

جعفر عبدالملکی:

مدیرکل صدا و سیما مرکز کردستان گفت: هنرمندان بایستی زمانی که اثری را خلق نمودند هم به ساختار و هم به محتوای اثر متعهد باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، جعفر عبدالملکی صبح امروز در ششمین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی رییس در دیدار با جمعی از کارکنان حوزه هنری با تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: کار فرهنگی همانند کار کشاورزان دارای مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت است و ایده‌های فرهنگی وهنری همانند بذری که کشاورزان بر زمین می‌گسترانند نیازمند توجه و مراقبت است تا در زمان درو بهترین بازدهی را در سطح جامعه داشته باشد.

مدیرکل صدا و سیما مرکز کردستان تصریح کرد: فعالیت‌های حوزه هنری دارای این خصوصیت هستند و این نشان می‌دهد اتاق فکر حوزه هنری به خوبی  بر روند انجام فعالیت ها نظارت دارد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به شهید آوینی اشاره کرد و گفت: این شهید والا مقام با تحول درونی که با آشنایی با دیدگاه‌ها حضرت امام (ره) پیدا کردند به چنان جایگاهی رسیدند که امروز که بیت وهفتمین سالگرد شهادتشان نیز است همچنان آثار و دیدگاه‌های فرهنگی و هنریشان مورد توجه است.

وی روایت فتح را یک اثر جاودان شهید آوینی عنوان کرد و افزود: این مستند بستر توجه جدی به فرهنگ و مطالعات پایداری را فراهم کرد و موجب شد تا اقشار مختلف جامعه به صورت ملموس با جانفشانی‌ها و رشادت‌های رزمندگان جان برکف دوران هشت ساله دفاع مقدس آشنا شوند.

مدیرکل صدا و سیما مرکز کردستان گریزی هم به مسائل روز جامعه زد و گفت: متأسفانه امروز شاهدیم عده‌ای در لباس فرهنگی چند صباحی را جولان می‌دهند و زمانی که به شهرت می‌رسند به راحتی این شهرت بدست آمده از اعتماد ملت را به کشورهای خارجی می‌فروشند و بعد از مدتی به فراموشی سپرده می‌شوند.

وی در بخش هنر هم تصریح کرد: مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند هنرمند هم به ساختار و هم نسبت به محتوا باید تعهد داشته باشد و اگر هنرمندی یکی از این بخش‌ها را به فراموشی بسپارد اثر هنری خلق شده‌اش هم به آن جایگاه مورد نظر نخواهد رسید.

عبدالملکی در بخش دیگری از سخنان خود به کتاب «عصرهای کریسکان» اشاره کرد و گفت: این کتاب و دیگر کتب منتشرشده در خصوص دلاوری‌های مردم کردستان این موضوع را نشان دادکه کوچکترین خیانت و بی‌احترامی به شهدای مظلوم منطقه کردستان که در راه حفظ کیان اسلامی جانفشانی کردند قطعاٌ دارای تبعات سنگینی برای فرد خواهد داشت و خداوند متعال آن را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.

عبدالملکی با اشاره به آمادگی صدا و سیما در ارتقای سطح همکاری‌ها با حوزه هنری در تمامی بخش‌ها گفت: این آمادگی را داریم که از تولیدات حوزه هنری در بخش‌های مختلف صدا وسیمای مرکز کردستان استفاده کرده و این تولیدات را به جامعه معرفی کنیم.

وی به قدرت رسانه هم اشاره کرد و گفت: این قدرت ناشی از اعتماد مردم است و خدای ناخواسته هرگونه سوء استفاده از قدرت چه رسانه‌ای و چه در سطوح دیگر موجب فساد گردیده و زمینه بی‌اعتمادی اجتماعی را فراهم می‌کند.

سیدعلی‌مدنی معاون واحد اطلاعات‌و اخبار صدا و سیما مرکز کردستان هم در این دیدار ضمن قدردانی از فعالیت‌های شایسته حوزه هنری و تعامل بسیار خوب با صدا و سیمای مرکز کردستان به اقدامات این معاونت اشاره کرد و گفت: هم اکنون بیش از 70 درصد محتوای اخبار پخش شده تولیدهمکاران تلاشگر بخش اخبار و اطلاعات است.

وی ادامه داد: به زودی یکی از مجهزترین استودیوهای خبر منطقه غرب کشور در صدا وسیمای مرکز کردستان افتتاح می‌شود و بینندگان شاهد تغییر گسترده‌ای در پخش برنامه‌ها خواهند شد.

مدنی‌آموزش را یک اصل مهم در عرصه فرهنگ وهنر عنوان کرد وگفت: برنامه‌های گستردهای را در زمینه آموزش با همکاری شورای روابط عمومی‌های استان پیش‌بینی کرده ایم که امیدواریم با پایان یافتن شیوع ویروس کرونا آن را با بهره گیری از اساتید کشوری در جهت ارتقای سطح کاری روابط عمومی های و فعالین عرصه اطلاع رسانی به انجام خواهیم رساند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها