موج
کدخبر : ۳۷۲۰۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372095

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان عنوان کرد: برای سال جاری ۲۰ پروژه سرمایه‌گذاری را هدف‌گذاری کرده‌ایم، حدود ۲۵ پروژه زیرساختی نیز با اعتبار ۱۶۰۰ میلیارد تومان که دولت نیز وعده تحقق ۶۰۰ میلیارد تومان آن را در سال جاری داده در دستور کار است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی‌اصغر علامه، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با اشاره به انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری، تاکید کرد: تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، شعار سنگینی است، سال ۱۴۰۰ باید تکلیف مشخص شود که در راستای کدام قسمت از شعار سال هستیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان گفت: منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر با این هدف که صنایع استقرار پیدا کند، ایجاد شده که در حوزه‌های نفت، گاز، فولاد، آلومینیوم و… فعالیت خواهد کرد و وظیفه ما در مرحله نخست تولید و بعد از آن صادرات می‌باشد.

وی به چشم‌انداز منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان، در سال ۱۴۰۰ اشاره و تصریح کرد: برای سال جاری ۲۰ پروژه سرمایه‌گذاری را هدف‌گذاری کرده‌ایم، حدود ۲۵ پروژه زیرساختی نیز با اعتبار ۱۶۰۰ میلیارد تومان که دولت نیز وعده تحقق ۶۰۰ میلیارد تومان آن را در سال جاری داده در دستور کار است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان، با تاکید بر اینکه دفتر تهران این منطقه تعطیل شده است، عنوان داشت: دفتر تهران منطقه ویژه تعطیل شده است و معاونان و مدیران نیز در سایت مستقر هستند و برخی از آنهایی که نتوانستند از تهران دل بکنند نیز عذر آنها را خواسته‌ایم و یکی از دلایل عقب‌ماندگی منطقه ویژه پارسیان دفاتر تهران بود.

علی‌اصغر علامه افزود: همه تمرکز روی پارسیان است و قرار نیست که یک مدیرمان در کیش باشد یکی بندرعباس و دیگری در تهران، اکنون در مسیر توسعه هستیم و هرکسی در این روند خللی ایجاد کند با آن برخورد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ۹۰ الی ۹۵ درصد نیروهای منطقه ویژه، بومی هستند، گفت: منطقه ویژه پارسیان ۱۰ سال عقب است و کارهای عقب‌افتاده زیادی داریم و باید نیروهای جهادی، دلسوز و خوش‌ذوق پای‌کار باشند تا بتوانیم این عقب‌افتادگی را جبران کنیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان، در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: در بودجه سال ۹۹ کاشت یک درخت هم پیش‌بینی َنشده بود، اما در بودجه ۱۴۰۰ هم شرکت و هم طرح ۲۰ میلیارد تومان فضای سبز پیش‌بینی شده که حدود ۱۵ هکتار می‌شود، اگر در کنار صنایع، محیط زیست را نتوانیم پیگیری کنیم که دچار ضعف خواهیم شد.

علامه به مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز اشاره و بیان کرد: زمانی می‌توانیم به‌طور کامل به این حوزه‌ها ورود کنیم که در مقوله‌های زیرساخت، تولید و صادرات کار کرده باشیم، همگان کمک کنند تا پیشرفت و رونق منطقه را ببینیم، قطعا وظیفه ماست که فعالیت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی داشته باشیم.

وی به دو تقاضا از رئیس جمهور اشاره و اظهار ‌داشت: تخصیص میعانات گازی و ایجاد کارخانه فناوری در پارسیان و همچنین سعی داریم یک هنرستان ویژه را نیز‌ در شهرستان پارسیان راه‌اندازی‌ کنیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان در پاسخ به این سوال که آیا تحریم‌ها در مسیر رونق منطقه ویژه خللی ایجاد کرده‌اند یا خیر، گفت: قطعا اگر تحریم‌ها برداشته شود بر پیشرفت این منطقه تاثیرگذار خواهد بود ولی در صورت پایدار بودن این تحریم‌ها، کارکنان و عوامل این منطقه با اراده خود و مصمم در پی رونق‌ منطقه ویژه هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها