موج
کدخبر : ۳۷۱۹۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371926

خلیل نیکشاد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از کشت گندم در ۲۹۰ هزار هکتار از اراضی زراعی استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، خلیل نیکشاد ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به کشت گندم در ۲۹۰ هزار هکتار از اراضی زراعی استان اردبیل گفت: ۲۳۵ هزار هکتار از این اراضی به کشت گندم دیم و ۵۵ هزار هکتار نیز به کشت گندم آبی اختصاص یافته است.

او بیان کرد: محصول گندم در استان اردبیل از پاییز سال گذشته در مزارع مناطق سردسیری و گرمسیری استان اردبیل کشت شده و سطح زیر کشت نیز با کاهش جزئی نزدیک میزان کشت شده در سال‌های گذشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: بر اساس پیش‌بینی کارشناسان و در صورت مساعد بودن شرایط بارش و وضعیت آب و هوایی، امسال ۵۸۰ هزار تن گندم امسال در استان اردبیل تولید می‌شود.

نیکشاد بیان کرد: به رغم پیش‌بینی تولید ۶۰۰ هزار تن گندم در سال زراعی گذشته در استان اردبیل، به علت شرایط بارندگی و بروز تنش خشکسالی در ماه منتهی به زمان برداشت محصول، حدود ۵۰۰ هزار تن گندم در این استان تولید شد.

وی گفت: استان اردبیل کمتر از یک درصد مساحت ایران را دارد، ولی با تولید سالانه ۴.۵ میلیون تن انواع محصول کشاورزی، چهار درصد تولیدات کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: این استان با تولید نزدیک ۶۰۰ هزار تن گندم، ۷۵۰ هزار تن سیب زمینی و ۴۵۰ هزار تن انواع محصولات باغی، سهم عمده‌ای در تامین نیاز به محصولات کشاورزی کشور را دارد.

نیکشاد اظهار داشت: محصول گندم با حدود ۲۹۰ هزار هکتار، بیشترین سهم اراضی کشت محصول کشاورزی در استان اردبیل را دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها