موج
کدخبر : ۳۷۱۶۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371671

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در راستای کنترل و تنظیم بازار و جلوگیری از بالارفتن و کمبود گوشت مرغ در بازار، شب گذشته 241 تن مرغ کشتار و امروز در سطح بازار عرضه شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدفرید سپری ظهر امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با رسانه های استان کردستان، اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به روز طبیعت و بالا رفتن تقاضای شهروندان کردستانی برای خرید گوشت مرغ، شب گذشته با همکاری مرغداران استان، در 10 کشتارگاه 241 تن و 617 هزار کیلوگرم لاشه مرغ آماده و بسته بندی شد.

وی افزود: در کردستان به لحاظ تولید گوشت مرغ هیچ مشکلی نداریم، چرا که جوجه‌ریزی به موقع و به تعداد لازم ماهانه صورت می‌گیرد و در زمان توزیع و عرضه نیز نیاز بازار را تامین خواهیم کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: در حال حاضر پس از کشتار مرغ در کشتارگاه‌ها، خودروهای حامل مرغ در کشتارگاه‌ها پلمپ شده و روز بعد در حضور ناظر سازمان صمت در خرده‌فروشی‌ها براساس سهمیه آنها به دست شهروندان می‌رسد.

سپری یادآور شد: این میزان کشتار طی روز جاری در 10 شهرستان استان توزیع شد و 87 تن و 167 هزار کیلوگرم در سنندج، 25 تن و 143 هزار کیلوگرم در سقز، 56 تن در مریوان و 7 تن و 509 هزار کیلوگرم آن در کامیاران عرضه شد.

وی بیان کرد: در بانه 11 تن و 340 هزار کیلوگرم، در دیواندره 10 تن و 759 هزار کیلوگرم، در قروه 15 تن و 655 هزار کیلوگرم، در مریوان 8 تن و 180 هزار کیلوگرم، در بیجار 15 تن و در سروآباد 4 تن و 864 هزار کیلوگرم مرغ طی روز جاری توزیع شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر تامین نیاز مورد نظر بازار در اولویت سازمان قرار دارد خروج هرگونه محموله مرغ زنده از استان ممنوع بوده و از محموله‌های گوشت گرم مرغ نیز که در حال انتقال به سایر استان‌ها است، جلوگیری می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها