موج
کدخبر : ۳۷۱۲۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371227

محمد صادق معتمدیان گفت:

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به ظرفیتهای تربت حیدریه نیم بایست شاهد اینهمه بیکار در این شهرستان باشیم، متاسفانه مشکل اصلی ما در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی پنجشنبه شب در جلسه جمع بندی سفر به تربت حیدریه گفت: مصوبات در بخش های گردشگری، راه سازی، آب روستایی و تکمیل و تجهیز بیمارستان امام حسین (ع) این شهرستان می باشد.

وی افزود: یکی از مزایای بازدیدهای منطقه‌ای و میدانی مدیران استانی از شهرستان های استان این است که ضمن آشنایی با  ظرفیت های منطقه با کمبودها نیز آشنا می‌شوند و مدیران نباید اجازه دهند که مشکلات به سراغ آنها بیاید بلکه خود مدیر باید مشکل را شناسایی و برای رفع آن راهکار داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: تربت‌حیدیه در چند محصول باغی و زراعی رتبه اول تا سوم استان را داشته و برند زعفران این شهرستان در جهان شاخص است و ۷۰ درصد زعفران جهان را تولید می‌کند و علاوه بر آن قطب تولید ابریشم ایران است.

وی گفت: این شهرستان بارانداز دام شرق کشور است و سه هزار اشتغال صنعتی نیز در حوزه معدن دارد و وجود سنگ های معدنی با ارزش از دیگر شاخصه های آن می باشد.

معتمدیان افزود: تربت‌حیدریه، در زمینه راه و به خصوص راه‌آهن از امکانات و ظرفیت‌های خوبی برخوردار است که از زیرساخت‌های توسعه گردشگری است بطوریکه تا قبل از شیوع کرونا روزانه ۱۰ میلیون نفر از این مسیر تردد می‌کردند اما با این همه حتی یک هتل در تربت‌حیدریه وجود ندارد و این وظیفه میراث فرهنگی است که توجه سرمایه گذاران را برای ساخت هتل در این شهر جلب کند تا زمینه‌های توقف دستکم ۲ یا سه ساعت گردشگران عبوری در تربت‌حیدریه فراهم شود.

وی ادامه داد: هر یک از شهرستان های استان خراسان رضوی دارای ثروت های خدادادی منحصر به فرد هستند که باید این ثروت ها را از قوه به فعل تبدیل کنیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: رهبر معظم انقلاب امسال  را سال "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" نامگذاری کردند و بیش از یک دهه است که معظم له در حوزه اقتصادی متمرکز شده‌اند اما امسال این موضوع را بیشتر، پررنگتر و شفافتر بیان کردند و پشتیبانی و مانع زدایی را نیز مورد تاکید قرار دادند.

وی افزود: مدیران باید نسبت به حذف قوانین دست و پاگیر اقدام کرده و قوانینی را که ممکن است مانع رشد، توسعه و تولید شوند، تدبیر و مدیریت نمایند و آنها را برطرف یا اصلاح کنند.

معتمدیان ادامه داد: تربت‌حیدریه با ظرفیت هایی که در بخش تولید دارد نباید این همه بیکار داشته باشد و مشکل اصلی ما در حوزه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی است و یک مدیر توانمند باید با جرات به جنگ مشکلات برود.

وی گفت: برای برخی مشکلات باید به شکل حرفه ای برنامه ریزی شده و راهکار ارائه شود.

نماینده مردم تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:حوزه تولید با موانع بسیار مواجه است و  باید مدل‌های بومی در این حوزه طراحی و در استان پیاده شود.

محسن زنگنه افزود: رهبر معظم انقلاب امسال را به سال "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" نامگذاری کردند که به یک معنا همان رونق و جهش تولید است.

وی ادامه داد: دو بخش جدید شعار سال نشان دهنده این است که معظم له نگاهی همراه با حساسیت و نکته سنجی به تولیددارند و موضوع را دنبال می‌کنند.

این نماینده مجلس گفت: در حوزه پشتیبانی باید دقت بیشتری انجام شود.

وی همچنین افزود: در زمینه بودجه استان در سال جاری  سعی کردیم بودجه‌های استانی  نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

استاندار خراسان رضوی در ادامه سفرهای شهرستانی خود صبح پنجشنبه وارد رباط سنگ در شهرستان تربت‌حیدریه شد.

محمد صادق معتمدیان در این سفر یک روزه از شهرهای بایگ، کدکن و روستای بسک این شهرستان بازدید و با مردم و مسوولان آنها گفت و گو کرد.

ملاقاتهای مردمی و نشست جمع‌بندی از دیگر برنامه‌های سفر امروز معتمدیان به تربت‌حیدریه بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی و چند تن از مدیران استانداری خراسان رضوی نیز معتمدیان را در این سفر همراهی کردند. 

شهرستان تربت‌حیدریه ۱۴۰ آزاده، هزار شهید و ۲ هزار و ۵۰۰ جانباز تقدیم انقلاب و نظام مقدس اسلامی ایران کرده است.

این شهرستان ۲۲۵ هزار نفری در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها