موج
کدخبر : ۳۶۹۸۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369869

مدیر کل زندان های یزد گفت: خوشبختانه در سال جاری با همت نیکوکاران و خیرین استانی تعداد ۳۱۰ زندانی جرائم غیر عمد از زندانهای استان آزاد گردیدند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، به منظور برگزاری هرچه باشکوه تر برنامه های ماه مبارک رمضان مدیرکل زندان های استان یزد با معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد دیدار و به گفتگو نشستند.

در این نشست که به میزبانی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد برگزار گردید، مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان یزد به ارائه گزارشی از برنامه های اصلاحی و تربیتی صورت گرفته در زندان های استان پرداخت و گفت: مددجویان شهروندان جامعه هستند و زندان بخشی از شهر محسوب می شود که قرنطینه است فلذا کمک همه را می طلبد تا فرایند اصلاح و تربیت به صورت عمیق تکمیل شود.

حسین سبزواری ضمن تقدیر از همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در رابطه با برنامه های فرهنگی در زندان مرکزی، کانون اصلاح و تربیت و زندان شماره ۲ افزود: تبدیل شدن زندان به دانشگاه نیکی ها نیازمند عزم همگانی است فلذا از متولیان فرهنگی درخواست مساعدت داریم تا بتوانیم فعالیت های فرهنگی و اشتغال را هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی بیش از پیش توسعه دهیم.

وی درخصوص فعالیت های ستاد دیه استان یزد نیز توضیحاتی را ارائه داد و گفت: خوشبختانه در سال جاری با همت نیکوکاران و خیرین استانی تعداد ۳۱۰ زندانی جرائم غیر عمد از زندانهای استان آزاد گردیدند.

سبزواری با تاکید بر رسالت ستاد دیه پیرامون  آگاه سازی، فرهنگ سازی و پیشگیری از ورود افراد با جرائم مالی غیر عمد به زندان در این نشست افزود : برای دستیابی به این مهم نیازمند ساخت ویدیو ، برنامه تلویزیونی و تبلیغات شهری هستیم .

این مقام مسئول از برگزاری جشن های گلریزان مجازی برای اولین بار در کشور توسط ستاد دیه استان خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور این ستاد در سال جاری اقدام به برگزاری جشن های گلریزان مجازی ازطریق صفحات مجازی نمود که مورد اسقبال عموم مردم قرار گرفت .

وی در ادامه گفت در سال آینده نیز در نظر داریم تا جشن های گلریزان را به صورت مجازی برگزار نموده و جهت هرچه باشکوهتر برگزار گردیدن این جشن ها ، حمایت و همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد را خواستار شد.

در ادامه این نشست پیرامون تهیه و تولید برنامه تلویزیونی ماه مهربانی که در ماه مبارک رمضان قبل از افطار از شبکه استانی یزد پخش می گردد با مشارکت این سازمان گفتگو گردید .

عباس ملازینلی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد نیز در این نشست ضمن تقدیر از فعالیت های اداره کل زندان ها و ستاد دیه در زمینه فعالیت های اصلاحی تربیتی، جذب کمک های خیرین ، آزادی مددجویان جرائم غیر عمد گفت: نگاه مدیرکل زندان های استان در رابطه با تهیه زیرساخت فکری و معنوی مددجویان جای تبریک دارد و یقین دارم با این تفکر، مددجویان که آسیب دیدگان اجتماعی هستند بازگشت مناسب و پایداری به جامعه خواهند داشت.

وی با اشاره به ضرورت ارتباط مستمر کارشناسان اداره کل زندان ها با کارشناسان تولید محتوای سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری با افزود: کارشناسان مجرب اداره کل زندان ها که زبان مخاطبین خود را می دانند به همراه کارشناسان هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری می توانند نشست های مشترکی داشته باشند و نسبت به تهیه محتوای مناسب با هدف فرهنگسازی اقدامات مناسبی را انجام دهند.

ملازینلی اظهار داشت: اگر بتوانیم در اصلاح و تربیت مددجویان نقش موثری داشته باشیم، مددجویان پس از آزادی رسولان موثری برای اصلاح اطرافیان خود نیز خواهند بود و اینگونه جامعه مصونیت بیشتری خواهند داشت.

وی در ادامه تولید محتوای مناسب برای برنامه تلویزیونی را در فرهنگسازی جامعه موثر دانست و در این زمینه قول همکاری با ستاد دیه استان را داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها