موج
کدخبر : ۳۶۹۳۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369314

مصطفی محب زاده

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میناب خبر داد: در راستای تثبیت اسناد مالکیت اراضی موقوفه تکیه کلیبی ، سند مالکیت 49 هکتار از اراضی این شهرستان به ارزش تقریبی 15میلیارد تومان اخذ شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مصطفی محب زاده رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میناب با بیان اینکه مهم‌ترین عامل تثبیت وقف و زمینه‌ساز اجرای امینانه نیات واقفان، صدور سند مالکیت است، اظهار کرد: با همکاری اداره‌ ثبت اسناد و املاک با همت و تلاش همکاران اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سند مالکیت 49 هکتار از اراضی مزروعی موقوفه تکیه کلیبی در این شهرستان صادر شد. 

وی با بیان اینکه اوقاف با تعامل ادارات ثبت و اسناد اقدام به سنددار کردن موقوفات و رقبات آنها می‌کند، افزود: تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در راستای سنددار کردن موقوفات منعقد شده است که مجموعه اوقاف میناب در این راستا فعالیت می‌کند.

وی گفت: تثبیت مالکیت موقوفات موجب حفظ موقوفه و جلوگیری از تعرض هرگونه اقدام موقوفه‌خواران می‌شود که اوقاف به‌صورت جدی از حق و حقوق موقوفات دفاع می‌کند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میناب با تأکید بر اینکه اخذ سند برای موقوفات یک امر ضروری محسوب می‌شود، اذعان داشت: اخذ سند برای موقوفات امری خطیر است که در گذر زمان موقوفات را از دست‌اند‌ازی سودجویان باز داشته و حفظ اصل موقوفه را تضمین می‌کند.

محب زاده با بیان اینکه اسناد مالکیت این اراضی پس از چندین سال صادر شده است گفت: نیات موقوفه تکیه کلیبی تعزیه داری کمک به موذن تعمیرات تکیه است که از محل این موقوفه همه ساله مراسم عزاداری و سوگواری اباعبداله‌الحسین(ع) برگزار می‌شود. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها