موج
کدخبر : ۳۶۹۱۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369199

توصیه رییس دادگستری به کانون وکلای یزد؛

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به حضور و نقش وکلا در تحقق و اجرای مفاد سند تحول قوه قضائیه گفت: کانون وکلا از جمله نهادهای همزیست و همسو با دستگاه قضا در جهت احیای حق و اجرای عدالت است

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس دادگستری یزد در بازید از کانون وکلای استان یزد با اشاره به ابلاغ سند تحول قوه قضائیه گفت: برای ارتقاء این سند کمک نهادهای مرتبط با عدالت، نخبگان جامعه حقوقی و وکلایی که در حوزه حقوق دارای تجربه تئوری و عملی می باشند لازم و ضروری است.

وی افزود: وکلا به سبب ارتباط مستقیم با دستگاه قضا با آسیب هایی که نهاد عدالت با آن درگیر است آشنا و هم راهکارها را می شناسند لذا می توانند با ارائه پیشنهاد نقش بسزای در پویایی این نهاد ایفا کنند.

دهشیری تصریح کرد: شاید در سند تحول جایی صراحتا به وکلا اشاره نشده باشد اما در جای جای این سند در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه های اعتماد سازی برای مردم و تحقق عدالت، وکلا نقش موثر می توانند داشته باشند.

وی با اشاره به فعالیت مستمر کمیته صیانت دادگستری استان یزد، گفت: این امکان جهت حضور وکلا در برخی جلسات شورای تحول به عنوان مدعو جهت ارائه راهکار و پیشنهاد در خصوص جهش های تحول آفرین که در سند تحول قوه قضائیه جهت اصلاح و تکامل آن پیش بینی شده وجود دارد.

دهشیری اظهار داشت: اگر گاهی هجمه هایی علیه کانون وکلا مشاهده می شود متاسفانه به دلیل فاصله گرفتن برخی از وکلا از موازین و معیارهای اخلاقی و انقلابی است .

رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: بازنگری در رسالت و نقش وکلا و به دنبال آن کانون وکلا به عنوان مرجع ناظر به فعالیت سایر وکلا امری لازم و ضروری است.

دهشیری با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از سوی مقام معظم رهبری افزود: با توجه به این سند که یک سند راهبردی برای آینده نظام است تعریف شاخص و معیار برای وکیل طراز انقلاب اسلامی باید مورد توجه کانون وکلا قرار گیرد.

وی افزود: کانون وکلا مرکز استان با استفاده از ظرفیت نخبگانی و خلاقیت موجود در وکلای استان و بهره گیری از قوانین و مقررات خود نهاد وکالت از جمله سند امنیت قضایی می تواند در این حوزه در کشور پیش قراول باشد.

دهشیری گفت: بعضا جای کانون وکلا در مناسبت های ملی و انقلابی خالی است که این موضوع نیازمند تحرک و واکنش بیشتر این کانون است.

رئیس کل دادگستری استان بر لزوم تقویت وجهه اجتماعی و مردمی کانون وکلا تاکید کرد و افزود: ترویج فرهنگ وکالت که به دنبال آموزش، آگاه سازی و کمک به وضعیت صنعت، اقتصاد، معادن و ... باید برای مردم مشهود باشد.

وی در پایان بر لزوم پیگیری در ساخت ساختمان جدید کانون وکلای دادگستری استان یزد که کلنگ ساخت آن به زمین خورده است تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها