موج
کدخبر : ۳۶۹۱۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369100

رییس جهاد کشاورزی یزد؛

رییس جهاد کشاورزی یزد گفت: هرگونه تعامل در راستای استفاده از دانش فارغ التحصیلان در حوزه های دام، طیور، زراعت و...جهت افزایش بهره وری انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد سید ابوالفض وکیلی رییس جهاد کشاورزی یزد در دیدار با رییس، اعضای شورا و معاونین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد اظهار داشت: امروز پیش از هر زمان دیگر به همکاری و کمک همه تشکل ها بویژه سازمان نظام مهندسی در زمینه مهندسی شدن تولید و افزایش بهره وری و راندمان تولید و آب نیازمندیم.

وکیلی اعلام آمادگی کرد: هرگونه تعامل در راستای استفاده از دانش فارغ التحصیلان در حوزه های دام، طیور، زراعت و...جهت افزایش بهره وری داشته باشند.

وی ابراز امیدواری کرد: با مساعدت و همراهی همه بخش های مرتبط با عرصه کشاورزی شاهد ارتقای بیش از پیش بخش مظلوم کشاورزی باشیم.

رییس شورای نظام مهندسی کشاورزی و رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد،  به اجرای قانون های واگذاری ازسال 91 تاکنون اشاره کرد و گفت: برحسب واگذاری هایی که از قانون افزایش بهره وری و قانون جامع دامپروری صورت گرفته، اموری همچون صدورپروانه های دامپروری، طیور، گلخانه، شیلات، گیاهپزشکی و قارچ خوراکی به نظام مهندسی واگذار گردیده است.

وی افزود: باتوجه به واگذاری ها فرصت های شغلی خوبی برای دانش آموختگان ایجاد شده که تاکنون قریب به ۵۰۰ نفر از اعضای این سازمان به آنان کار ارجاع می گردد.

وی گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد جهت صرفه جویی در وقت و مسافت، اعضا و بهره برداران، دارای ۲۶مرکز خدمات در شهرستانهای استان میباشد که به عنوان نماینده سازمان در کلیه امور اعم از صدور پروانه، نظارت و کارشناسی و ... فعالیت می کنند.

لف باغی به عملکرد سازمان در امر پلاک کوبی اشاره کرد و تصریح کرد: تا قبل از واگذاری پلاک کوبی هفته ای نهایتا ۵هزار پلاک کوبی در استان صورت می گرفت که در مدت ۴۵ روز از واگذاری این امر به نظام مهندسی در حال حاضر روزانه ۵ هزار پلاک کوبی صورت می گیرد و تاکنون ۱۳۰ هزار پلاک بین شرکت ها توزیع گردیده است.

این مقام مسئول یکی از دغدغه هایی که استان باید به آن بپردازد را اشتغال دانش آموختگان در امور مرتبط با رشته تحصیلی آنان دانست و افزود: با توجه به اینکه استان یزد سالهای متمادی رتبه اول کنکور کشور را داشته است اما متاسفانه بالاترین رقم بیکاری فارغ التحصیلان کشور را دارد و با آماری که از تامین اجتماعی داده شده است استان یزد بیشتر کارگر محور است تا دانش آموخته محور ؛ که باعث میشود تا دانش آموختگان به شغل های کاذب روی آورند و نیروی جدید فعال در عرصه های مرتبط کشاورزی کاهش یابد و این امر قطعا در آینده ای نزدیک دچار کمبود نیرو در حوزه های دامپروری، کشت های گلخانه ای و محیط زیست خواهد شد.

وی یکی از اقدامات انجام شده توسط نظام مهندسی کشاورزی استان یزد در بکارگیری دانش آموختگان محیط زیست را اجرایی کردن تبصره ۱ ماده ۱۶ قانون هوای پاک عنوان کرد و اظهار داشت: به عنوان اولین استان در کشور با پیگیری های انجام شده و حمایت سازمان محیط زیست استان در اجرای این قانون که صنایع بالای ۵۰ نفر نیرو را ملزم به بکارگیری کارشناسان محیط زیست کرده است، قدم برداشته و تاکنون از ۷۰ نفر از دانش آموختگان محیط زیست مصاحبه به عمل آمده و قریب ۲۵ نفر به صنایع معرفی و بکار گیری شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها