موج
کدخبر : ۳۶۸۱۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368105

شهامت هدایت خبر داد:

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت : 16 پروژه آبخیزداری در هفته منابع طبیعی در استان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهامت هدایت ، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: این پروژه ها امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سطح استان اجرا شده و در هفته منابع طبیعی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: این پروژه ها شامل عملیات آبخیزداری و آبخوان داری است که با اعتباری بالغ بر 87 هزار 775 میلیون ریال و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مرحله اجرا درآمده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل بیان کرد: این پروژه ها با هدف کنترل سیل و رسوب و تقویت پوشش گیاهی و اشتغالزایی در حوزه های آبخیز شهرستان های اردبیل ،خلخال، مشگین شهر،گرمی، سرعین ،کوثر، نیر،بیله سوار و اصلاندوز اجرایی شده که همزمان با هفته منابع طبیعی افتتاح خواهند شد.

هدایت با بیان اینکه با انجام این پروژه ها برای 585 نفر اشتغال ایجاد شده است به برخی دستاوردهای اجرای این اقدامات اشاره کرد و اظهار داشت: اجرای این پروژه ها علاوه بر کنترل سیل و رسوب و افزایش و توسعه پوشش گیاهی، موجب کاهش فرسایش خاک، کنترل هرزآب ها، کاهش سیل خیزی و بهره وری بهینه از نزولات آسمانی می شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها