موج
کدخبر : ۳۶۶۹۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366907

رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: با افزایش ورودی پرونده ها به محاکم ممکن است مجال لازم برای برگزاری جلسات سازش بین اصحاب دعوی فراهم نشود لذا وجود نهادهای میانجی گر، داوری و صلح و سازش در کنار مراجع قضایی امری ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا حداد رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: به تمامی مددکاران و معتمدین محلی که سابقه همکاری با شوراهای حل اختلاف در یزد را دارند ابلاغ صلح یار، همیار شورا، طلایه داران صلح و سفیران صلح و سازش اعطاء می گردد.

وی در این رابطه بیان داشت: صلح یاران، همیاران شورا، طلایه داران صلح و سفیران صلح توانایی کمک به دستگاه قضا در جهت ایجاد سازش بین اصحاب دعوا را دارند و تلاش آنها در کاهش ورودی و موجودی پرونده در دستگاه قضایی و بالتبع کاهش موجودی زندان ها بسیار مؤثر است.

این مقام قضایی در راستای برنامه های تحولی قوه قضائیه تصریح کرد: تلاش این دسته از مشارکت کنندگان از جامعه محلی در ترویج فرهنگ صلح و سازش می تواند یکی از گام های بسیار مؤثر در حل اختلاف بین اصحاب دعوی باشد و با استفاده از این ظرفیت مردمی، پرونده های زیادی ختم به صلح و سازش می شود.

وی صلح و سازش را رسالت اصلی شوراها برشمرد و ابراز داشت: یکی از رسالت های مهم شورای حل اختلاف استفاده از ظرفیت های جامعه محلی، معتمدین و کارشناسان خبره در امر میانجیگری بوده و کمک شایانی را به دستگاه قضایی خواهد نمود.

حداد خاطر نشان کرد: با افزایش ورودی پرونده ها به محاکم ممکن است مجال لازم برای برگزاری جلسات سازش بین اصحاب دعوی فراهم نشود لذا وجود نهادهای میانجی گر، داوری و صلح و سازش در کنار مراجع قضایی امری ضروری است.

حداد در رابطه با کاهش جمعیت کیفری زندانیان اظهار داشت: با همکاری و تعامل شورای حل اختلاف، میانجی گران و نهادهای داوری می توان شاهد هر چه بهتر و بیشتر اجرایی شدن دستورالعمل ابلاغی از سوی ریاست معظم قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندانها و آزاد سازی زندانیان بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها