موج
کدخبر : ۳۶۶۸۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366891

جمشید انصاری مطرح کرد:

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: یکی دیگر از راهکارهای رفع مشکل کمبود منابع مالی استان، استفاده از تسهیلات یارانه‌ای و اقدامات تشویقی برای جذب سرمایه‌گذار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، جمشید انصاری پیش از ظهر امروز شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کردستان با بیان اینکه یکی از خواسته‌های این استان تامین منابع منابع مالی برای اجرای پروژه‌های مهم است، اظهار داشت: کردستان از استان‌هایی که باید سهم تشکیل سرمایه و پس انداز بانکی آن بالا باشد، نیست و باید برای رفع این مشکل گام‌های اساسی برداشت.

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: مانده پس‌انداز بانکی در کردستان همواره منفی است و برای تامین منابع مالی، باید بخشی از سرمایه و پس‌اندازهای بانکی استان‌های توسعه‌یافته به این استان انتقال داده شود.

وی با بیان اینکه از سهم پس انداز ملی باید اعتبارات ویژه‌ای به کردستان تخصیص داده شود، افزود: یکی دیگر از راهکارهای رفع مشکل کمبود منابع مالی استان، استفاده از تسهیلات یارانه‌ای و اقدامات تشویقی برای جذب سرمایه‌گذار است.

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور تاکید کرد: سرمایه‌گذاری در کردستان بالا است و اگر از سرمایه‌گذاران حمایت نکنیم، امکان توسعه و رقابت در استان وجود ندارد، البته بانک مرکزی و سیستم بانکی هم باید توجه ویژه ای به استانهایی مانند کردستان داشته باشد.

انصاری به برگزاری 240 جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در کردستان در چهار سال و نیم گذشته اشاره کرد و گفت: از زمان تشکیل این ستاد در قالب افق برنامه ششم توسعه در بخشهای کشاورزی، صنعت، گردشگری و زیرساخت‌های لازم اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه کردستان، استانی کشاورزی بوده و طبیعت سختی دارد، افزود: این استان برخلاف استان‌های دیگر، دشت‌های محدودی دارد و دشت‌های کوچک هم در ارتفاعات بالا قرار گرفته است. 

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور یادآور شد: وضعیت به گونه‌ای است که علیرغم وجود منابع آبی فراوان، به دلیل وجود سه حوزه آبریز متفاوت، مدیریت منابع آبی دشوار است اما قدم‌های خوبی برداشته شده است.

"انصاری" با بیان اینکه تخصیص آب مشکل کم آبی بخش کشاورزی استان را رفع نمی‌کند، اضافه کرد: کردستان از لحاظ آبیاری مدرن و شبکه‌های تحت فشار و مساحت اراضی ومیزان سرمایه گداری پایینتر از میانگین کشوری است.

وی یکی از مشکلات بخش تخصیص آب کشاورزی کردستان را ارتفاع بالای اراضی قابل کشت عنوان کرد و گفت: وزارت نیرو تخصیص آب به زمین های با ارتفاع 200 متر را دارای توجیه اقتصادی می‌داند اما در کردستان این رقم بین 250 تا 300 متر است که کار پمپاژ آب را هزینه بردار و دشوار کرده است.

 رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور ادامه داد: کردستان در بخش معادن غنی به ویژه سنگ آهن است و پروژه‌هایی در ستاد اقتصاد مقاومتی استان، تعریف شده و در بخش‌های صنایع معدنی از جمله طلا و فولاد، می‌تواند چهره استان را تغییر دهد.

استفاده از ظرفیت بالای کردستان در بخش گردشگری و طبیعت منحصر به فرد دریاچه زریبار، توجه به مرز و تکمیل زیرساخت‌های ارتباطی و راه‌ها و راه آهن، افزایش اعتبارات و اجرای سریعتر پروژه کریدور شمال غرب از دیگر مواردی است که انصاری بر آن تاکید کرد.

امام جمعه سنندج نیز در این آیین اظهار داشت: مردم کردستان در همه برهه‌ها حامی نظام و انقلاب اسلامی بوده‌اند و تقدیم 10 هزار شهید و جانباز، نشان از وفاداری این خطه از ایران اسلامی به نظام جمهوری اسلامی است.

ماموستا فایق رستمی با بیان اینکه مردم کردستان در انتخابات‌های مختلف بین 80 تا 85 درصد مشارکت داشته‌اند، افزود: سفر رهبری و مسوولان بخش‌های مختلف، سرلوحه پیشرفت کردستان است و این سفرها نشان از عشق و علاقه مسوولان نظام به این استان دارد.

رفع مشکلات بیکاری جوانان، ساماندهی مرز باشماق، مشکلات کم‌آبی برخی روستاها و توجه به زیرساخت‌های استان، از جمله مواردی بود که نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری به آن اشاره کرد.

جمشید انصاری رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور به همراه معاون اول رییس جمهوری روز شنبه به کردستان سفر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها