موج
کدخبر : ۳۶۵۳۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365357

حمید لطف اللهیان:

شهردار اردبیل گفت: تعرفه 1400 نه تنها مانع توسعه شهر اردبیل نیست بلکه به ارتقاء کیفیت زندگی مردم کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حمید لطف‌اللهیان ، شهردار اردبیل در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با تبریک ایام‌الله دهه فجر به عظمت یوم‌الله 22 بهمن اشاره کرد و گفت: هر چند امسال به دلیل شرایط کرونایی راهپیمایی با شکوه مردمی در یوم‌الله 22 بهمن اتفاق نمی‌افتد اما حضور معنوی و پشتیبانی همیشگی ملت ایران بزرگترین صیانت و قدرت نرم را برای جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های جهانی و بین‌المللی فراهم کرده است.

وی با قدردانی از اعضای شورای شهر در بررسی تعرفه سال 1400 و تصویب تعرفه عوارض محلی و بهاءخدمات شهرداری در جلسه رسمی شورای شهر اظهار کرد: تعرفه سند راهبردی برای توسعه شهر اردبیل است و ما براساس این تعرفه به راحتی می‌توانیم خدمات شهری را ارتقاء داده و حتی به کاهش هزینه‌ها کمک کنیم.

شهردار اردبیل تصریح کرد:‌ قطعا به تناسب توسعه شهری باید هزینه‌ها را در مجموعه شهرداری کاهش دهیم که در تعرفه سال آینده با یک دید کارشناسی و دقیق تعادل مناسبی را در بخش هزینه‌ای و درآمدها شاهد هستیم.

لطف‌اللهیان افزود: ما نه تنها با افزایش رقم تعرفه به سختی پرداختی‌های مردم اقدام نکردیم بلکه با نگاهی درست به ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان سعی کردیم تا یک تعرفه واقع‌بینانه را برای سال آینده تدوین و تدارک ببینیم تا در همه ابعاد یک توسعه متوازن و معقول در شهر اردبیل اتفاق بیفتد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: البته این نکته را نیز باید به یاد داشته باشیم که توسعه شهری هزینه‌ای را در بر می‌گیرد و ما در تعرفه سال آینده با نگاهی جامع سعی کردیم تا محور توسعه شهر اردبیل را در ابعاد مختلف ملاک و معیار اهداف و برنامه‌ها قرار دهیم.

شهردار اردبیل اضافه کرد: تعرفه سال آینده در عین جامعیت، برنامه‌ای راهبردی برای شهرداری اردبیل است تا به یک توسعه متوازن شهری برسیم و در کنار آن در تعرفه 1400 تمام قوانین و مقررات ملی و احکام قضایی لحاظ شده و از یک جامعیت کامل برخوردار است.

لطف اللهیان بیان کرد: نه تنها رغبتی به افزایش هزینه‌ها و تحمیل آن به مردم نداشتیم بلکه واقع‌بینانه بهاءخدمات را در نظر گرفته و سعی و تلاشمان بر این بوده تا حتی پایین‌تر از قیمت در نظر گرفته شده اقدامات و هدف‌گذاری‌ها انجام و بهاء خدمات به شکل واقع‌بینانه در تعرفه لحاظ شود.

وی نمونه تعرفه تعیین شده در سال آینده را پرداختی روزانه 60 تومان برای هر شهروند از بابت هزینه جمع‌آوری و دفع پسماند اعلام کرد و گفت: این رقم حتی 50 درصد قیمت تمام شده فعالیت انجام شده در این حوزه نیست و ضرورت دارد به صورت دقیق این اعداد و ارقام مورد بررسی قرار گرفته تا به تناسب کیفیت زندگی تعرفه سال آینده با دید واقع‌بینانه مورد توجه و بازنشر در رسانه ها قرار گیرد.

شهردار اردبیل در ادامه اظهار کرد: تعرفه سال آینده نه تنها مانع توسعه شهر اردبیل نیست بلکه شرایط کرونایی نیز در آن لحاظ شده و در برخی حوزه‌ها شاهد کاهش رقم تعرفه هستیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها