موج
کدخبر : ۳۶۵۲۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365241

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: برگزاری مراسم های عروسی ، عزا، مسافرت و دید و بازدید های خانوادگی از علل مهم طغیان کرونا در روستاهای استان است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمود حسین پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صبح امروز(۲۰ بهمن ماه) در بازدید از روند انجام تست کرونا در بندرشهید حقانی، افزود: تیم های بهداشتی با استقرار در بندر شهید حقانی و بندر پهل از مسافرانی که قصد ورود به جزایر قشم و هرمز را دارند، تست تشخیص سریع کووید انجام می دهند.

وی با بیان اینکه در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک یا مثبت کرونا ، شناسایی و با هزینه خود بیمار به قرنطینه اجباری ارجاع داده می شوند و یا باید به استان مبدا برگردانده شوند، خاطرنشان کرد: تست ویژه مسافرین در برخی از مراکز شهرستان‌های رودان، حاجی آباد، بندرلنگه و بندرخمیر، در حال انجام است.

حسین پور اضافه کرد: فوتی ناشی از کرونا در نوزدهمین روز از بهمن ماه و برای چهارمین روز متوالی در این ماه به ثبت نرسید تا شمار فوتی‌های این بیماری در هرمزگان همان ۱۰۰۵ نفر باقی بماند.

وی با اشاره به اینکه کرونا در روستاهای استان طغیان جدیدی دارد، تصریح کرد: در شهرستان میناب روستای دهو در شهرستان بستک روستاهای هرنگ، تدرویه و شهرهای جناح و بستک، در پارسیان روستاهای بوچیر، باغستان، زیارت و شهر کوشکنار، در بندر خمیر روستای کهورستان، در قشم روستاهای رمکان، زیرانگ و شهرهای درگهان و سوزا و در بندرلنگه شهرهای رستاق و مراغ دچار طغیان کرونا و اعمال محدودیت هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: برگزاری مراسم های عروسی ، عزا، مسافرت و دید و بازدید های خانوادگی از علل مهم طغیان کرونا در روستاهای استان است.

وی با بیان اینکه اکنون از ۱۱۰ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان، ۲۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۳ نفر از آنها وخیم است، اظهار کرد:  اکنون در استان ۱۴۹۶ نفر در قرنطینه خانگی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها