موج
کدخبر : ۳۶۱۹۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361917

نماینده ولی فقیه در کردستان تاکید کرد:

نماینده ولی فقیه در کردستان ضمن برشمردن نیازهای شوراهای افتاء در کردستان گفت: نیروهای جوان متدین، توانمند و انقلابی به بدنه شوراهای افتاء تزریق شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج عبدالرضا پورذهبی صبح امروز در نشست مسئولین مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: تقویت شورای روحانیت از مسائل مورد تاکید است و در این راستا از هر اقدامی که از سوی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور صورت بگیرد حمایت می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: شورای روحانیت باید با برنامه‌ریزی و ارائه راهکارهای مناسب از لحاظ علمی، معنوی و مادی تقویت شود.

حجت‌الاسلام پورذهبی تاکید کرد: اعضای شورای روحانیت باید از بین برترین‌ها انتخاب شوند چون انتخاب چنین افرادی ضمن به حداقل رساندن خطاها، مقبولیت این شورا در بین جامعه را بیشتر می‌کند.

وی ارتقای سطح علمی شورای روحانیت را ضروری دانست و اذعان کرد: انتصاب یا انتخاب اعضای شورای روحانیت نباید محفلی و رفاقتی شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: مدیران و مسئولان مرکز بزرگ اسلامی در شهرستان‌ها در انتخاب اعضای شورای روحانیت نباید نوع ارتباط خود با ماموستاها را ملاک قرار دهند.

وی افزود: این مهم که چه کسی می‌تواند بیشترین بهره‌وری را داشته باشد و برای دستگاه مفیدتر است باید ملاک انتصاب افراد در شورای روحانیت قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه همسان‌سازی پرداختی به اعضای شورای روحانیت با استفاده از ظرفیت‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد، گفت: کسانی که در مسیر خدمت بیشترین زمان و وقت را صرف می‌کنند باید مورد توجه و تشویق قرار گیرند.

حجت‌الاسلام پورذهبی خاطرنشان کرد: از ظرفیت‌ فضای مجازی برای پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات مردم استفاده شود.

وی اذعان داشت: عصر امروز عصر ارتباطات است و شورای افتاء باید از این ظرفیت به نفع مردم استفاده کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان همچنین تاکید کرد: وضعیت مکانی شوراهای افتا با هدف ایجاد رفاه ارباب رجوع مناسب‌سازی شود.

وی گفت: آداب و منشوری در سیستم پیاده شود که در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی شأن و منزلت مراجعه‌کنند‌گان حفظ شود.

شورای روحانیت

حجت‌الاسلام پورذهبی تصریح کرد: تکریم ارباب رجوع شعار ماست، افرادی که به هر دلیلی مراجعه می‌کنند باید مورد احترام و حرمت قرار گیرند و با رضایت از آنجا خارج شوند.

حفظ شأن علما و روحانیت ملاک عمل باشد

وی در ادامه افزود:  شأن علما و روحانیت حفظب شود و با حفظ حرمت اعضای شورای افتاء که بعد از سال‌ها تلاش امروز به سن کهولت و بازنشستگی رسیده‌اند نیروهای جوان متدین، توانمند و انقلابی به بدنه شوراهای افتاء تزریق شوند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: سطح مرکز بزرگ اسلامی در شهرستان‌ها باید ارتقا یابد و این موضوع به یک گفتمان همه‌گیر در بین مجموعه تبدیل شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها