موج
کدخبر : ۳۶۱۷۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361725

همزمان با سفر پرویز فتاح به کردستان؛

رییس بنیاد مستضعفان کشور همزمان با سفر به استان کردستان و بازدید از شهرستانهای استان ، تعداد 5 طرح عمده بنیاد مستضعفان را در کشور افتتاح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، افتتاح واحد گاوداری 6 هزار راسی قروه از جمله مهمترین این طرح‌ها بود که روز سه‌شنبه به صورت نمادین با حضور پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان، بهمن مرادنیا استاندار کردستان و جمعی دیگر از مسوولان استانی به بهره‌برداری رسید.

پنج طرح بنیاد مستضعفان در زمینه دامپروری، با اعتبار سه هزار و 480 میلیارد ریال بصورت همزمان بهره برداری و با افتتاح آنها 74 هزار تن به تولید شیر، سه هزار و 700 تن به تولید گوشت و 59 هزارتن به تولید خوراک دام کشور اضافه شد.

این طرح با سرمایه‌گذاری یک هزار و 400 میلیارد ریالی توسط بنیاد مستضعفان اجرا و برای 425 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است. با بهره‌برداری از این طرح 37 هزار تن به ظرفیت تولید سالانه شیر و 500 تن به ظرفیت تولید گوشت زنده کشور افزوده شد.

بخشی از این واحد دامپروری هم به تولید خوراک دام اختصاص دارد که سالانه 17 هزار و 500 تن خوراک دام تولید می‌کند.

گاوداری 6 هزار راسی ماهیدشت کرمانشاه هم امروز همزمان با این طرح به بهره‌برداری رسید که برای این طرح هم بنیاد مستضعفان یک هزار و 400 میلیارد ریال هزینه و برای 425 نفر شغل مستقیم  و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

در این واحد دامپروری سالانه 37 هزار تن شیر ، 500 تن گوشت زنده و 17 هزار و 500 تن خوراک دام تولید می‌شود،  واحد پرواربندی پنج هزار راسی فجر اصفهان دیگر طرحی بود که بدست فتاح به بهره‌برداری رسید.

برای اجرای این طرح هم 590 میلیارد ریال از اعتبارات بنیاد مستضعفان هزینه شده در آن برای 90 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد شده است؛  در این واحد تولیدی سالانه 2 هزار و 700 تن گوشت  تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

کارخانه خوراک دام رحمت‌آباد نطنز هم دیگر طرحی بود که با سرمایه‌گذاری 50 میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان به بهره برداری رسیده که در آن  25 نفر مشغول بکار هستند و افزایش سالانه 17 هزار و 500 تن خوراک دام به ظرفیت تولید ی خوراک دام کشور، حاصل راه‌اندازی این کارخانه است.

کارخانه تولید مکمل‌های ویتامینه و معدنی دانه‌چین اراک‌، دیگر طرحی بود که امروز به صورت همزمان افتتاح شد که بنیاد مستضعفان در این طرح برای ایجاد 35 فرصت شغلی و تولید سالانه 6 هزار و 300 تن مکمل‌های ویتامینه و معدنی دام و طیور  40 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.

بنیاد مستضعفان 17 طرح دامپروری و کشاورزی فعال در دست اجرا دارد که پنج طرح آن امروز به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر واحدهای دامپروری این نهاد سالانه 530 هزار تن شیر در کشور تولید می‌کنند که معادل 10 درصد کل تولید کشور است.

رییس بنیاد مستضعفان روز دوشنبه و سه شنبه برای بازدید و افتتاح چند طرح به استان کردستان سفر کرد. روز گذشته با حضور پرویز فتاح 2 طرح‌ پیشرفت آبادانی در روستای بوریدر بخش مرکزی سروآباد افتتاح شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها