موج
کدخبر : ۳۶۱۲۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361241

خدمتی دیگر از بانک مهر ایران؛

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کردستان از ارائه تسهیلات بانکی بدون معرفی ضامن تا سقف 30 میلیون تومان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حسام الدین اسعدی پیش از ظهر امروز در گفت و گو با رسانه های کردستان در سنندج گفت: این بانک در راستای گسترش ابزارهای بانکداری نوین، خدمتی جدید را بر بستر همراه‌بانک خود ارائه کرده است. بانک مهر ایران که پیش از این افتتاح حساب آنلاین و همچنین درخواست تسهیلات آنلاین را بر بستر وب‌سایت و همراه‌بانک خود ارائه کرده بود، به‌تازگی امکان درخواست تسهیلات بدون ضامن را نیز روی نرم‌افزار همراه‌بانک خود ایجاد کرده است.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کردستان افزود: این روش که بر مبنای امتیاز اعتباری مشتری است، متقاضی دریافت تسهیلات، نیازی به ارائه ضامن ندارد و در صورتی که امتیاز اعتباری وی اجازه دهد، خودش ضمانت تسهیلات دریافتی را بر عهده گرفته و تنها با ارائه یک برگه چک میتواند تسهیلات مورد نظر را دریافت کند.

وی در ادامه افزود: مشتریان بانک مهر ایران می‌توانند در صفحه نخست نرم‌افزار همراه‌بانک وارد بخش تسهیلات شوند. در این بخش مشتریان می توانند تسهیلات دریافتی خود و اطلاعات مربوط به اقساط باقیمانده اعم از تعداد، مبلغ و موعد سررسید را مشاهده کنند. گزینه‌ای با عنوان درخواست تسهیلات آنلاین نیز در این صفحه وجود دارد که با انتخاب آن، کاربر وارد بخشی میشود که میتوان تقاضای تسهیلات آنلاین را انتخاب کند. پس از این نوبت به انتخاب شعبه و حسابی می شود که فرد میخواهد بر مبنای آن وام قرض‌الحسنه دریافت کند. در مرحله بعد وضعیت مشتری از نظر اقساط معوق یا چک برگشتی سنجید می‌‌شود. بارگذاری مدارک مرتبط با هویت مشتری، شغل و محل سکونت وی در مرحله بعد انجام می‌‌شود. به همین ترتیب مشتری مراحل بعدی را نیز روی همراه‌بانک خود طی میکند. در صورتی که گردش حساب و امتیاز اعتباری وی اجازه دهد، تسهیلات به وی پرداخت می‌شود و مشتری پیش از آن تنها لازم است یک فقره چک صیادی را به‌صورت حضوری یا از طریق پست به شعبه مورد نظر برساند.

تسهیلات بدون ضامن چه مزیتی دارد؟

اسعدی با بیان اینکه ارائه ضامن یکی از چالش‌های اصلی برای دریافت وام به شمار می رود اظهار داشت: دریافت ضامن‌های متعارف در شبکه بانکی مشکلاتی را برای بانک‌ها و مشتریان آن‌ها ایجاد کرده است. از یک سو ممکن است شما به ضامن‌های متعارفی که بانک‌ها از شما طلب می کنند، دسترسی نداشته باشید، اما در عین حال مشتری خوش‌حسابی باشید. همین مسئله باعث می شود از دریافت وام بانکی محروم شوید. روی دیگر سکه فردی است که میتواند تضامین مختلف مورد تأیید بانک‌ها را ارائه کند، اما ممکن است با بدحسابی مشکلاتی را برای خود، بانک و سایر مشتریان بانک ایجاد کند. از این جهت که بانک را برای وصول اقساط تسهیلاتش به دردسر بیندازد و این مسئله قدرت تسهیلات‌دهی بانک را کاهش داده و باعث شود امکان پرداخت تسهیلات به سایر مشتریان از بین برود یا به موعد آن تعویق بیفتد.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کردستان عنوان کرد: شیوه‌ای که در کشورهای توسعه یافته از آن بهره می برند، مبنا قرار دادن امتیاز اعتباری مشتری است. بر این اساس بانک بنا به امتیاز اعتباری که هر مشتری با عنایت به رفتارهای مالی پیشین خود داشته، ریسک فرد را ارزیابی کرده و تصمیم میگیرد به وی تسهیلات پرداخت کند یا خیر و اگر قرار است به وی تسهیلات پرداخت شود، مقدار آن چقدر باشد.

وی در ادامه افزود: اکنون بانک مهر ایران به‌عنوان بانک پیشتاز در حوزه خدمات نوین بانکی، توانسته فرآیند دریافت تسهیلات را برای مشتریان خوش‌حساب خود آسان کند. مشتریان بانک مهر ایران می‌توانند در صورتی که بر اساس گردش حساب خود، مشمول دریافت تسهیلات می شوند، نسبت به دریافت تسهیلات بدون ضامن اقدام کنند. در صورتی که مشتری مشمول دریافت تسهیلات شود، نسبت به درخواست امتیاز اعتباری خود اقدام میکند.

بانک مهر ایران

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کردستان با بیان اینکه بانک با بررسی امتیاز اعتباری مشتری و در صورتی که وی امتیاز لازم را داشته باشد، نسبت به پرداخت تسهیلات بدون ضامن به وی اقدام می کندافزود: امتیاز اعتباری هر مشتری بر اساس تسهیلاتی است که تا کنون از بانک مهر ایران و سایر بانک‌ها دریافت کرده است. بر این اساس هر چقدر مشتری نسبت به پرداخت اقساط تسهیلات خود خوش‌قول‌تر باشد، امتیاز وی بالاتر است و بالعکس، هر چقدر مشتری در پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی خود سهل‌انگاری کرده باشد و سابقه اقساط معوق در کارنامه وی به چشم بخورد، امتیاز اعتباری وی پایین‌تر خواهد بود.

اسعدی گفت: سقف پرداخت تسهیلات بدون ضامن، همان سقف 30 میلیون تومانی است که بانک مرکزی برای تسهیلات قرض‌الحسنه تعیین کرده است. میزان تسهیلاتی که به هر فرد قابل پرداخت است، بر اساس گردش حساب مشتری و حداکثر تا 30 میلیون تومان خواهد بود.

وی همچنین افزود: از آنجایی که مشتریان بانک مهر ایران شامل یک جامعه 10 میلیون نفری میشود، این بانک برای افزایش کیفیت و بالا بردن سرعت خدمت‌رسانی همواره پیشگام ارائه خدمات بانکداری نوین بر بستر ابزارهای غیرحضوری بوده است.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کردستان در پایان اظهار داشت: کاهش رفت‌وآمد مشتریان به شعب بانکی می‌تواند کاهش سفرهای درون‌شهری را در پی داشته باشد که هم به حفظ سلامتی شهروندان کمک میکند و هم میتواند برداشتن گامی در راستای کاهش آلودگی هوا به شمار رود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها