موج
کدخبر : ۳۵۹۷۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359759

با هدف ارتقای شاخص‌ها در مناطق کمتر توسعه یافته هرمزگان؛

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: عملگرایی در عدالت آموزشی و ایجاد فرصت برابر یادگیری برای همه دانش آموزان با هدف ارتقای شاخص‌ها در مناطق کمتر توسعه یافته‌ اولویت آموزش و پرورش استان است و این مهم نباید در شعار خلاصه شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ایرج بیت اللهی در بازید از مدارس روستاهای محروم و صعب العبور جانوری، گورسر، تنگ دف، مگا و میسکنک از توابع شهرستان جاسک، در آخرین نقطه مرزی استان هرمزگان با سیستان و بلوچستان،  افزود: تحقق عدالت آموزشی به عنوان یکی از مهمترین اهداف سند تحول بنیادین نباید در شعار خلاصه شود و این مهم باید محور همه برنامه های اجرایی و عملی آموزش و پرورش استان باشد.

وی ادامه داد: برای ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی در مناطق محروم و کمتر توسعه‌ یافته و توسعه عدالت آموزشی، رفع تبعیض و دسترسی برابر، همه ظرفیت ها باید به خدمت گرفته شود و مردم این مناطق از نتیجه و اثربخشی برنامه ها اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان با تاکید بر اینکه جوامعی که بتوانند فرصت‌های و امکانات آموزشی را به خوبی توزیع کنند، آثار آن را در کاهش آسیب‌ها و توسعه یافتگی دریافت خواهند کرد، گفت: رسیدن به سطح برابر در فرصت‌های آموزشی باید چنان باشد که آینده دانش آموزان این مناطق، در نسبت برابر با مناطق برخوردار، تضمین شود.

بیت اللهی همچنین گفت: پذیرفته نیست دانش آموزان این مناطق در کنار مشکلات ساختاری ناشی از توسعه نیافتگی عمومی، در امر مهم و خطیر آموزش نیز این خلا و محرومیت را حس کنند، بنابراین به جای بازدیدها و اقدامات صوری، باید آستین همت را بالا بزنیم و برنامه ها را عملیاتی کنیم.

این مسوول مخاطب این بایدها را همه ی دست اندرکاران و مدیران و مسوولان عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش هرمزگان به عنوان پرچمدار این هدف، نیازمند مشارکت و همراهی و همکاری همه عوامل دست اندرکار برای رفع محرومیت آموزشی از این مناطق است و در شمار مطالبه جدی آن را دنبال می کند.

بیت اللهی تاکید کرد: جبران عقب ماندگی ها و رفع محرومیت ها، در فرایند برنامه محور باید به دقت و برابر یک برنامه زمانبندی، پیگیری شود تا مردم منطقه بتواند روند تحولات را رصد و در صورت کوتاهی، موارد را بیان و مطالبه کنند.

در بازدید دو روزه مدیرکل آموزش و پرورش استان از این مدارس که با هدف ارزیابی آخرین وضعیت این مدارس و مشکلات و کمبودهای منطقه صورت گرفت، بسته های حمایتی لوازم التحریر توزیع و از معلمان سخت کوش این مدارس که با وجود صعب العبور بودن  منطقه چراغ تعلیم و تربیت را روشن نگاه داشته اند، تقدیر و قدردانی شد.

مدارس روستاهای صعب‌العبور منطقه جانوری در 70 کیلومتری شهر لیردف و 180 کیلومتری جاسک در آخرین نقطه مرزی کوهستانی هرمزگان با استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها