موج
کدخبر : ۳۵۹۶۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359668

آیت الله سید محمد موسوی:

امام جمعه خمینی شهر اظهار کرد: حضرت صدیقه طاهره (س)با قیام خود نفاق و دورویی و جریان فتنه را به مردم معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، آیت الله سید محمد موسوی در جمع اصحاب رسانه ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: با وجود دوجریان بین مردم بعد از ارتحال حضرت پیامبر حضرت زهرا (س) با دفاع از ولایت جریان فتنه را به مردم معرفی کرد.

وی با بیان این مطلب که بعد از ارتحال پیامبر گرامی اسلام( ص)در آن زمان بین مردم دوجریان بین مردم خودنمایی می کرد، افزود: بعد از وفات پیامبر دوجریان اتفاق افتاد که عبارتند از جانشینی حضرت علی( ع)  توسط پیامبر گرامی اسلام به امر الهی و جریان دوم خلافت بعد از وفات پبامبر که در محل سقیفه شکل گرفت و باعث انحراف دین  توسط خواص جامعه آن زمان شد.

این استاد حوزه تشریح کرد: شرایط سختی که درصدر اسلام وجود داشت و سختی و اختناقی که توسط جریان سقیفه به وجود آمده بودو به دنبال آن بی بصیرتی خواص و سکوت نخبگان وترس و مرعوبیت خواص جامعه و  تاثیر گذاران در صحنه سیاست و اجتماع را به همراه داشت ، باعث شد خط اصیل و صراط مستقیم تحت الشعاع قرار بگیرد و جامعه به سمت انحراف سوق داده شود .

وی در خصوص عملکرد فاطمه زهرا(س) تبیین کرد: در بین این همه نامردی ها فقط حضرت صدیقه فاطمه (س) از حریم ولایت دفاع کرد و موجب بصیرت افزایی آحاد مردم جامعه شد.

امام جمعه خمینی شهر یادآور شد: حضرت زهرا (س) چهره نفاق را افشاء نمود و به تمام عالم تا روز قیامت فهماند این جریان ، جریانی است که مسیر آن خلاف حق است وبا یک حرکت خزنده ای افرادی فاسد حاکمیت  جامعه را به دست گرفته اند.

آیت الله موسوی با بیان این موضوع که شهادت بانوی دوعالم و ایام فاطمیه فرصت مناسبی برای بیان حقایق می باشد، ادامه داد: از جمله منابع جهت بیان حقایق حدیث شریف کساء و خطبه فدکیه است که در آن به معرفی امیرالمومنین (ع) ،تبیین وضعیت آن زمان، افشای چهره نفاق و مسائلی از این قبیل مطرح شده است.

وی در ادامه سخنان با توجه به حماسه ۹ دی ماه که روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است خطاب به شهروندان گفت: نه دی ماه حماسه ملت ایران تجلی کرد و این روز ،  اعلام وفاداری ملت به ارزش های اسلام و  میثاق مجدد با آرمان های امام انقلاب و ولایت امر است.

این نویسنده مذهبی افزود: ملت ایران در حماسه نهم دی ماه ۸۸ از امتحان الهی سربلند بیرون آمدند در حالی که بسیاری از خواص در این امتحان مردود شدند و توده های میلیونی مردم  از خانه هابیرون آمده ودر دفاع از ولایت شرکت کرده و فتنه کو و پیچیده ای که توسط دولت مستکبر امریکا و رژیم اشغالگر قدس، اسراییل غاصب برنامه ریزی شده بود و در داخل نیز منافقین و معاندین نظام و سلطنت طلب ها و افرادی که سابقه خوبی در خدمت به نظام ایفا کرده بودند ،در این فتنه حضور پیدا کردند با حضور مردم و بصیرت ولایت فقیه باعث، حفظ اسلام و نظام اسلامی شدند.

امام جمعه خمینی شهر به این مطلب نیز اشاره کرد که ولایت فقیه در مقابل فتنه گران عقب نشینی نکرد ، اگر در آن زمان ولایت فقیه انتخابات را باطل اعلام می کرد دیگر هیچگونه انتخاباتی برگزار نمی شد و هر انتخابی به نابودی و متلاشی شدن محکوم می شد اما به شکرانه وجود مقام منیع ولایت از این فتنه نیز جلوگیری به عمل آمد.

موسوی از جوانان ولایتمدار خمینی شهر در خواست کرد: به دلیل شرایط کرونایی و اینکه زنده نگهداشتن حماسه 9 دی ماه و بازگو کردن مسائل برای نوجوانان  و جوانان از مهم ترین امور است آن را بزرگ بدانند و از طرق مختلف ابعاد این حماسه عظیم را باز گو کنند.

امام جمعه خمینی شهر سیزده دی ماه سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی  را یادآوری کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این خصوص دو جمله تاریخی فرمودند: من یاد شهید سلیمانی عزیز را هیچگاه فراموش نمی کنم و او الگوی مقاومت برای تمام جهان است و نکته دیگر اینکه به حاج قاسم و ابو مهدی به چشم یک مکتب نگاه کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها