موج
کدخبر : ۳۵۸۵۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358501

احمدرضا رئیس‌زاده خبر داد:

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان از کسب رتبه اول اصفهان در تولید نهال شناسه‌دار در کشورخبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، احمدرضا رئیس‌زاده با اشاره به رتبه اول اصفهان در تولید نهال شناسه‌دار کشور بیان کرد: در سال جاری تولید نهال درختان مثمر به صورت استاندارد و شناسه‌دار و با نظارت کمیته فنی نهال استان اصفهان در قالب 30 نهالستان و مرکز کشت بافتی با ظرفیت تولید سالانه بیش از پنج میلیون اصله نهال مثمر، انواع پایه‌های رویشی و نهال گل محمدی کشت بافتی تولید می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین با تولید پیوندک گواهی شده در باغ مادری استان از انواع درختان هسته‌دار و دانه‌دار به تعداد یک و نیم میلیون چشمه پیوندک و تولید بیش از 300 هزار نهال و پایه گواهی شده استان اصفهان دارای رتبه نخست می‌باشد.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین برنامه‌ریزی شده است که بیش از یکصد هزار پایه رویشی گواهی شده تا پایان سال جاری بین نهالستان‌های استان توزیع شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: با توجه به اهمیت نهال سالم، استاندارد و دارای اصالت در احداث، اصلاح و نوسازی باغات و اهتمام سازمان جهاد کشاورزی به افزایش کیفیت نهال تولیدی، در سال جاری بیش از 400 هزار چشمه پیوندک گواهی شده از 30 رقم برتر تجاری در بین نهالستان‌های استان توزیع شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها