موج
کدخبر : ۳۵۷۶۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357633

فریدون همتی مطرح کرد؛

استاندار هرمزگان گفت:به دنبال مصوبات جدید و حذف برخی از فرایندهای دست و پاگیر، روند ترخیص کالاها در بندر شهید رجایی سرعت گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان از آخرین وضعیت ترخیص کالاهای اساسی در گمرکات و بنادر استان هرمزگان خبر داد و گفت: به دنبال مصوبات جدید و حذف برخی از فرایندهای دست و پاگیر، روند ترخیص کالاها در بندر شهید رجایی شتاب گرفت.

همتی ادامه داد: از ابتدای مهرماه تا ۱۸ آذر کالاهای اساسی از جمله گوشت، برنج، انواع روغن ها، دانههای پروتئینی، ذرت، گندم، دارو، کود، قند و شکر، لاستیک، خمیرکاغذ، چای، کاغذ، سموم تکنیکال، ماشین آلات تولید کننده کالاهای اساسی و حبوبات مجموعاً ۷۲۶ هزار و ۲۰۸ تن ترخیص شدند.

استاندار هرمزگان گفت: همچنین در همین مدت زمان مواردی که در جریان طی کردن فرایند تشریفات گمرکی برای ترخیص بوده براساس اظهارنامه واردکنندگان ۲۵۰هزار و ۲۱۲ تن از انواع کالاهای مذکور در مرحله انجام تشریفات برای ترخیص و ارسال به بازارهای داخلی است.

وی گفت: در حدود ۸ ماه قبل ۳۴ فروند کشتی در مقیاسهای گوناگون وارد لنگرگاه بندر شهید رجایی شدند که حدود ۵۰ درصد آنها با سرعت در این ایام تخلیه شدند ۵۰ درصد دیگر به دلیل مشکلات اسنادی و اختلافات بین خریدار و فروشنده خارجی متوقف شدند که با تلاش ها و پیگیری های انجام شده برخی مسائل حل شد.

همتی با اشاره به این که در حال حاضر موارد محدود کشتی معطل شده در لنگرگاه بندر شهید رجایی وجود دارد و عمده کشتی ها ترخیص شدند گفت:  این اطلاعات براساس گزارش های منظم و مستمر از بنادر و گمرکات استان برای اعمال مدیریت و شناخت موانع و مشکلات و ترخیص کالا ها تجزیه وتحلیل شده است.

استاندار هرمزگان در پایان گفت: در حال حاضر موجودی کالاهای اساسی ذخیره مصرف کشوری در انبارها، مخازن یکی از مناطق و انبارهای هرمزگان حدود ۷۰۰ هزار تن است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها