موج
کدخبر : ۳۵۷۰۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357024

در کشور؛

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان هرمزگان، گفت: براساس آخرین ارزیابی های انجام گرفته از سوی سازمان استان هرمزگان با کسب بالاترین امتیاز در بین استان های کشور حائز رتبه اول در سطح کشور شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالرضا پیروی‌منش صبح امروز(۱۹ آذرماه) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان رتبه نخست کشور را در ثبت جامع انبارها به خود اختصاص داد، افزود: در استان هرمزگان قریب به ۲۳ هزار و ۵۰۰ انبار دارای فعالیت هستند که از این تعداد ۲۲ هزار و ۱۰۰ انبار ثبت اطلاعات انبارهای مذکور در سامانه جامع انبارها مورد تایید قرار گرفته است.

وی بیان کرد: براساس آخرین ارزیابی های انجام گرفته از سوی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان از سامانه جامع انبارها بر اساس شاخص های تعیین شده از جمله، نتایج بازرسی ها، تعداد انبارهای ثبت شده در سامانه، شناسایی انبارها و ثبت و رسید حواله ها، استان هرمزگان با کسب بالاترین امتیاز در بین استان های کشور حائز رتبه اول در سطح کشور شد.

پیروی‌منش با اشاره به اینکه صاحبان انبارهایی که تاکنون اطلاعات خود را در سامانه جامع انبارها موفق به ثبت نشده‌اند هر چه سریعتر اقدام کنند، اضافه کرد: کلیه انبارها و مراکز نگهداری کالا می‌بایست در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا اطلاعات خود را ثبت کنند.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان هرمزگان عنوان کرد: کلیه انباردارانی که در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا ثبت نام کرده‌اند، موظف‌اند با مراجعه و ورود به سامانه اینترنتی www.nwms.ir نسبت به ثبت اطلاعات ورود و خروج کالاهای خود بطور مستمر اقدام کنند.

پیروی‌منش ضمن تاکید بر شناسنامه دار شدن انبارها افزود: با توجه به مواد ۱۳ و ۶ و ۵ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صمت موظف به راه اندازی سامانه جامع انبارها جهت رهگیری کالاهای وارداتی و تولیدی از مبدأ تا مصرف کننده نهایی شده که با توجه به راه اندازی سامانه مذکور کلیه واحدهای انبار، سردخانه، عمده فروشی، وارد کننده و تولید کننده، موظف به ثبت اطلاعات واحد خود در این سامانه هستند.

پیروی‌منش افزود: لیست بیش از ۶۰۰ قلم کالاهای مشمول در سامانه بارگذاری شده است لذا واحدهایی که کالاهای یاده شده را در بنگاه نگهداری می‌کنند می‌بایست نسبت به ثبت و رسید و حواله (ورود و خروجی) کالاهای موجود اقدام کنند.

وی گفت: پرونده تخلف آن دسته از مالکان و بهره برداران واحدهای نگهداری اعم از سردخانه ها، انبار های عمومی، معادن، انبار اختصاصی اصناف، تولیدی‌ها، کشاورزی و غیره که اقدام به ثبت واحد یا موجود کالا و رسید حواله در سامانه فوق نکنند به مراجع تعزیراتی جهت رسیدگی منعکس می‌شوند

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها