موج
کدخبر : ۳۵۶۷۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356776

استاندار یزد گفت: استانداری یزد پذیرای پیشنهادهای عملی دانشجویان بوده تا بتوانیم با کمک دستگاه‌های ذی‌ربط اقدامات و فعالیت‌های خوبی در استان انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد علی طالبی استاندار یزد در مراسم گرامیداشت ۱۶ آذرماه روز دانشجو که به صورت مجازی در تالار اندیشه دانشگاه یزد برگزار شد پیوند دولت و دانشگاه را ناگسستنی دانست.

وی در این مراسم، بیان گلایه ها و مطالبات دانشجویان در این مراسم را گویای زنده بودن دانشگاه و جریان دانشجویی در کشور و استان دانست.

وی با ابراز خرسندی از اعلام آمادگی دانشجویان برای برعهده گرفتن برخی اقدامات و فعالیت‌ها در عرصه مبارزه با بیماری کرونا، گفت: استانداری یزد پذیرای پیشنهادهای عملی دانشجویان بوده تا بتوانیم با کمک دستگاه‌های ذی‌ربط اقدامات و فعالیت‌های خوبی در استان انجام دهیم.

وی با بیان اینکه ممکن است در بعضی از دیدگاه‌های سیاسی با دانشجویان هم‌نظر نباشیم ولی دغدغه مشترک ما مسائل مردم، پیشرفت کشور و توسعه استان است، اظهار داشت: این هدف مشترک می‌تواند پیونددهنده ما به یکدیگر در مسیر پیش‌رو باشد.

وی افزود: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها ضرورتا باید یک جریان سیاسی فعال و پویا در دانشگاه‌ها و سطح استان و کشور شکل بگیرد و امیدواری مردم را نسبت به آینده افزایش دهد. وی تحقق این هدف را نیازمند حضور فعالانه تشکل‌های دانشجویی دانست.

استاندار یزد خواستار ضرورت ارتباط و تعامل بیشتر و بهتر جنبش‌ها و تشکل‌های دانشجویی با مسئولین استان شد و افزود: راه حل برون رفت از مشکلات امروز در کشور انسجام و همبستگی ملی است و سهم دانشجویان در این انسجام برای حرکت رو به آینده کشور زیاد است.

در ادامه این مراسم رئیس دانشگاه یزد با اشاره به سند راهبردی دانشگاه، چشم‌انداز دانشگاه یزد را حول سه محور دین مداری، خلاقیت و کارآفرینی توصیف و بر ضرورت تشکیل جلسات مجازی معاونان دانشگاه برای حل مشکلات و مطالبات دانشجویان تأکید کرد.

برید لقمانی یکی از رسالت‌های دانشگاه‌های نسل جدید را ارتقای توان اشتغال‌پذیری دانشجویان عنوان کرد و افزود: در این طرح، دوره‌های مهارتی برای دانشجویان مقطع کارشناسی با هدف آشنایی با نرم افزارها، بازارکار و موضوعات تخصصی رشته‌ها برگزار می‌شود که بنا بر مصوبه وزارت علوم ۵۰ تا ۷۰درصد هزینه این دوره‌ها برعهده دانشگاه است.

وی همچنین خواستار تقاضامحور شدن پایان‌نامه‌های دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری شد و اظهار داشت: ۴۰ درصد از پایان نامه‌ها باید تقاضامحور بوده و براساس نیاز واقعی جامعه باشد تا ضمن کارآفرینی برای دانشجویان مشکلات جامعه و صنعت را نیز حل کند.

وی طرح ارتقای کیفیت آموزشی، رسالت‌های اجتماعی و حمایت از ایده‌ها در کارگاه نوآوری دانشگاه یزد را از دیگر راهبردهای دانشگاه یزد برشمرد و گفت: حاصل تلاش همکاران در حوزه فناوری دانشگاه منجر به شکل گرفتن ۴۴ شرکت دانش بنیان در دانشگاه شده که شکل‌گیری تعدادی از آنها حاصل کار دانشجویان است.

وی در پایان به تعامل دانشجویان با جامعه اشاره کرد و اذعان داشت: مطابق فرموده مقام معظم رهبری یکی از رسالت‌های دانشجویان داشتن پژوهش‌های اثربخش در حل معضلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه است و دانشجویان باید در جهت ارتقای کشور و جامعه تلاش کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها