موج
کدخبر : ۳۵۴۲۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354218

مدیر شبکه بهداشت نوشهر خبر داد:

مدیر شبکه بهداشت شهرستان نوشهر گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در نوشهر بیش از ۱۰۰ نفر در این شهرستان جان خود را از دست دادند.

به گزارش موج مازندران، سید رحیم سیدپور در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه شهرستان نوشهر که به مناسبت هفته دیابت برگزار شد، با اشاره به اینکه 7 هزار بیمار دیابتی شناسایی شده در شهرستان نوشهر توسط پزشکان خانواده داریم، اظهار داشت: از این تعداد، 3 هزار بیمار شهری و 4 هزار بیمار روستایی هستند.

وی ادامه داد: افرادی مانند دیابتی‌ها که دارای ضعف ایمنی هستند در شرایط کنونی که بیماری و ویروس کرونا وجود دارد باید کمتر در فضاهای عمومی حضور یابند و اولویت اول ما برای عدم حضور کارکنان دیابتی در ادارات با بیماران دیابتی کنترل نشده است.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان نوشهر با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا در نوشهر بیش از ۱۰۰ نفر در نوشهر جان خود را از دست دادند، تصریح کرد: ۸۰ درصد از افراد سالم می‌توانند ناقل ویروس باشند و تنها در ۲۰ درصد این بیماری خطرناک بروز پیدا می‌کند و آن ۸۰ درصد به مثابه بمب متحرک هستند.

وی با تأکید بر اینکه از رفتار برخی شهروندان به دلیل حضور بی‌دلیل در اماکن عمومی مثل بازار روز راضی نیستم، گفت: حمایت اقتصادی دولت در ماندگاری شهروندان در منزل تأثیرگذار است و همه‌گیری ویروس در حال حاضر بیشتر از اسفند 98 است اما میزان مرگ و میر به واسطه امکانات و آموزش و مراقبت‌ها کمتر شده است.

سیدپور بیان کرد: خیرین از ابتدای شیوع کرونا حدود ۷۰۰ میلیون تومان به بخش درمان کمک نقدی و به بخش تجهیزات، ماسک و گان نیز یک میلیارد تومان کمک کردند.

وی اظهار داشت: همچنین یک دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان با پیگیری و تلاش  نماینده مجلس به بیمارستان نوشهر اهدا شد.

 

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها